Terim'den Hamit ve Burak'a övgü

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Cluj karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

08.11.2012 - 02:08

Terim'den Hamit ve Burak'a övgü

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi (H) Grubu maçında CFR Cluj'ü 3-1 yenmelerini, zamanında ve güzel bir galibiyet olarak nitelendirdi.

Terim, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, CFR Cluj karşısında güzel bir maç çıkardıklarını belirterek, ''Son zamanlardaki iyi futbollarımızdan birini oynadığımızı düşünüyorum. Sevinçliyim, galibiyetin yanında, son sözümüzü söylemeye hak kazandığımız ve sonuna kadar o sözümüzü söyleme hakkını elde ettiğimiz için. Galatasaray'ın Avrupa'daki reflekslerinden bir tanesi bu. Zamanında ve güzel bir galibiyet'' dedi.

Gelinen noktada grubun ikincisi olduklarını aktaran Terim, ilk maçlar öncesi yaptıkları hesapların bugün birbiriyle örtüştüğüne değinerek, ''Manchester United, Braga'yı yendi ve biz ikinci sıraya çıktık. Önümüzdeki maçlarda da olay çok değişebilir'' ifadesini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, bir soruya karşılık, oyuncuları Hamit Altıntop ve Burak Yılmaz'dan övgüyle bahsetti.

Hamit Altıntop'un her geçen gün daha iyi olduğunu dile getiren Terim, ''Çok bariz şekilde oyunda kaldığı her dakika açılıyor. Hamit, her zaman söylüyorum, önemli bir oyuncu ve her geçen gün de gelişecek. Goller atmaya da başlayacak. Şimdi attırıyor ama atacak da. Kendisinden memnunum'' diye konuştu.

CFR Cluj'e 3 gol atan Burak'ın 3 tane daha da atabilecek pozisyonlara girdiğine değinen sarı-kırmızılı çalıştırıcı, ''Aferin ona. O gol noktalarında olabilmek önemli. Yavaş yavaş daha iyiye gidiyor. Oyun stilini de değiştiriyor ve baskıya yardıma gidiyor. Önemli asistler de yapıyor. Performansından çok memnunum. Daha da artacak onun performansı, bundan eminim'' dedi.

Terim, Emre Çolak'ın da başarılı bir oyun sergilediğini ve ilk 11'e döndüğünü belirterek, ''Emre Çolak da muhteşem oynadı. Bu arada, kendi ve istikbali adına bir şeyler de anladı. Futbolda her zaman ciddi olunması, aşama kaydedilmesi, çalışılması gerektiğini anladı. Böyle devam etmesi gerekir. Özellikle de oyundan çıkarmadım. Her saniyede bize lazım oldu'' ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...