PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 3 maç ceza verdi.

Fatih Terim, Galatasaray'ın Orduspor ile oynadığı maçın devre arasında hakeme gösterdiği tepki nedeniyle tribüne gönderilmişti.

Hakem Serkan Çınar'ın raporu üzerine deneyimli teknik adamla birlikte yardımcıları Hasan Şaş ve Ümit Davala ile idari koordinatör Şükrü Hanedar da disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Bugün TFF binasına giderek yaptığı sözlü savunmasında Terim'in, hakeme küfür etmediğini belirterek "Bana raporunda (küfür etti) yazma zevkini tattırmayacağım dedim. Hiçbir şekilde şahsına veya değerlerine hakaret sayılabilecek bir söz söylemedim. Maçın tansiyonu ile aslında olmaması gereken bir tepkim söz konusu" dediği öğrenildi.

Dosyayı karara bağlayan kurul, Fatih Terim'e, üç kez hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle, 3 maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 30 bin lira para cezası verdi.

Antrenör Hasan Şaş'a da aynı gerekçeyle 1 maç ve 10 bin lira ceza alırken; Davala ve Hanedar'a herhangi bir ceza verilmedi.

Terim'in geçen sezon hakeme hakaret nedeniyle aldığı ve 2 maçlık kısmı ertelenen cezanın uygulanacağı yönünde ise bir karar çıkmadı.

Bu ceza sonucu Fatih Terim, takımının ligdeki Eskişehirspor, Gençlerbirliği ve Kayserispor maçlarında saha kenarında görev yapamayacak.