Galatasaray'ın, teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırması (HABERE GİT) İtalya basınında geniş yer buldu.

İtalyan spor basınının ilk sıralarda yer verdiği haberde, Galatasaray Yönetim Kurulu'nun bundan sonra Fatih Terim ile devam etmeme kararı aldığı ifade edildi.

Haberlerde, İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile Alman Jupp Heynckes'in isimleri sarı-kırmızılı külübün yeni teknik direktör adayları arasında gösterildi.

Basında çıkan bazı haberlerde, 'İmparator' lakaplı çalıştırıcının, Galatasaray'dan gönderilme kararının ardında geçen hafta UEFA Şampiyonlar Ligi grup müsabakasında İspanya'nın Real Madrid takımına karşı alınan 6-1'lik yenilginin olabileceği ileri sürüldü.

La Gazzetta dello Sport ise Terim'in son dönemde alınan sonuçlardan değil, sözleşmesini iki yıl daha uzatmaya yanaşmadığı için yönetimden ayrılık kararının çıktığını yazdı.

'YÖNETİM İSTİFA' SESLERİ
Bu arada Fatih Terim'in görevine son verilmesini bir grup taraftar protesto etti.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanan sarı-kırmızılı taraftarlar, "İmparator Fatih Terim" diye tezahüratta bulunarak, kulüp yönetimini istifaya çağırdı. "Yönetim istifa" ve "Hocayı satanı biz de satarız" diye bağıran taraftarlar, sportif koordinatör Bülent Tulun aleyhine de tezahürat yaptı.

Tesis çevresinde herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığı gözlenirken, birkaç taraftarın, duvarın üzerinden atlayarak kapıyı açmasının ardından dışarıdaki taraftarlar da içeri girdi. Ancak içlerinden bazılarının uyarısıyla tesis içinde fazla ilerlemeyen taraftarlar, tekrar dışarı çıktı.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, protestolarına tesis önünde devam ediyor.