TFF'den de Fenerbahçe'ye teşekkür

Türkiye Futbol Federasyonu, bu hafta Spor Toto Süper Lig'de oynanacak maçlara genç hakemler atanmasından dolayı kendilerine teşekkür eden Fenerbahçe Kulübü'ne aynı şekilde karşılık verdi.

Ntvspor 02.10.2015 - 19:29

TFF'den de Fenerbahçe'ye teşekkür

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu'nun göreve geldiklerinden itibaren genç hakemlere görev verdiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Kulübü bugün resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında yapılan hakem atamaları nedeniyle federasyonumuza ve MHK'ye teşekkür etmiştir. Öncelikle bu yaklaşım nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne biz de teşekkür ederiz. Sadece Spor Toto Süper Lig'de değil, tüm liglerimizde ilk haftadan bu yana genç hakemlerimiz görev almaktadır ve bu futbol tarihimizde görülmemiş yüksek bir oranda gerçekleşmektedir."

Profesyonel hakemliğe geçildiği ve FIFA Dünya Kupası ile Avrupa kupalarında Türk hakemin görev aldığı vurgulanan açıklamada "Hayal bile edilemeyen bu başarıların devamının gelmesi için başta Fenerbahçe olmak üzere tüm kulüplerimizin yapıcı yaklaşımlarla sahadaki güzel oyuna yaklaşması, günlük hesaplardan kaçınması ve saygıyı ön plana çıkarması tek beklentimizdir. Hakemlerimizi hedef alan, hakem camiasını töhmet altında bırakan ve söylentiden ibaret iddiaların kamuoyu önünde dile getirilmesinin futbolumuza bir faydası olmadığı ve marka değerini düşürdüğü gerçeğinden hareketle sezonun geri kalan bölümünde tüm kulüplerimize ve görev alacak tüm hakemlerimize başarılar dileriz" denildi.

Sayfa Yükleniyor...