TFF'nin yeni başkanı Mehmet Ali Aydınlar

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2011 yılı Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar, TFF'nin yeni başkanı seçildi.

Haberler - Ntvspor 29.06.2011 - 14:56

TFF'nin yeni başkanı Mehmet Ali Aydınlar

Türkiye Futbol Federasyonu 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu Ankara Sheraton Otel'de yapıldı.

Ankara'da yapılan Türkiye Futbol Federasyonu 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçildi. 204 oyun kullanıldığı TFF Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Aydınlar 201 oy aldı. 3 oy ise boş çıktı.

"ÇOK ZORLU BİR GÖREVE SOYUNDUK"
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, teşekkür konuşmasında, "Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bize verdiğiniz desteğe ve güvene layık olmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarımız ile çok zorlu bir göreve soyunduk. Önümüzdeki süreci de sizin desteğiniz ile iyi götüreceğimize inanıyorum. Sürekli bizim yanımızda yer almanızı rica ediyorum, bir her zaman sizin yanınızda olacağız. Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum. En içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

237 DELEGEDEN 204'Ü OY KULLANDI
Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 237 delegeden 204 başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 201'sinin oyunu alan Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Bu arada başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı.

Mehmet Ali Aydınlar, genel kurulda başkan seçilmesinin ardından delegelere hitaben yapacağı konuşma öncesinde, tüm yönetim kurulu üyelerini kürsüye davet etti.

Kendisini bu göreve aday gösterenlere teşekkür eden başkan Aydınlar, konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.

YÖNETİMDE SON DAKİKA DEĞİŞİKLİĞİ
Bu arada yönetimde son dakika değişikliği oldu. Mehmet Ali Aydınlar'ın dün açıkladığı yönetim kurulu listesinde değişikliğe gidildi. yönetim kurulunda yer alacağı açıklanan Önder Karaduman'ın yerine Erdal Atalay listede yer aldı.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU YENİ YÖNETİM KURULU

Göksel Gümüşdağ

Lutfi Arıboğan

Hüsnü Güreli

Kemal Olgaç

Erhan Kamışlı

Cüneyt Tanman

Yunus Egemenoğlu

Servet Yardımcı

Mehmet Baykan

Mehmet Akif Üstündağ

Ergün Tekin

Erdal Atalay

Arif Koşar

Hakan Kanık

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Sedat Artukoğlu, Mehmet Öztürk, Asım Atmaz, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Adem Yılmaz, Aydoğan Cevahir, Emre Alkin, Cevat Ay, Ahmet Çelebi, Mehmet Hanifi Işık, Gökhan Ayaydın, Ziya Erbaş ve Yusuf Kenan Yılmaz

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Kenan Özsaraç

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Birol Acar, Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar ve Rafet Kalkan

MEHMET ALİ AYDINLAR KİMDİR?
Genel Kurul'da 39. TFF Başkanı olarak seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavirliğe başlayan Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora unvanını aldı. 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.

Evli ve 1 kızı olan Mehmet Ali Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Mehmet Ali Aydınlar aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi.

Mehmet Ali Aydınlar, Hasan Doğan ve Mahmut Özgener'in Futbol Federasyonu başkanlığı yaptığı 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 döneminde TFF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Mehmet Ali Aydınlar ayrıca 1998-200 arasında da Fenerbahçe Kulübü'nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aydınlar'ın başkanlığındaki Acıbadem Sağlık Grubu, TFF'nin resmi tedarikçisi olmasının yanı sıra çok sayıda spor kulübüne sağlık alanında verdiği sponsorluk desteğiyle tanınıyor.

Sayfa Yükleniyor...