Tito Vilanova görevi bıraktı

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, kanser hastalığının nüksetmesi nedeniyle görevi bıraktı.

19.07.2013 - 19:29

Tito Vilanova görevi bıraktı

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, sağlık sorunları nedeniyle görevini bıraktı.

Josep Guardiola'nın yerine geçen sezon göreve getirilen Vilanova, kulak altı bezlerinde çıkan tümörle bağlantılı sağlık sorunlarının nüksetmesi üzerine beklenmedik bir şekilde görevinden istifa etti.

Barcelona Başkanı Sandro Rosell ve Futbol Genel Direktörü Andoni Zubizarreta, Vilanova'nın istifasını, düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu.

Sözlerine, ''Böyle bir haber vermeyi hiç istemezdim" ifadesini kullanarak başlayan Rosell, "Bu hafta yapılan analizlerden sonra Vilanova'nın, hastalığının kontrol altında tutulabilmesi için tedaviye devam etmesi gerektiğini öğrendik. Tito, bu şekilde antermanlara çıkamayacağını belirterek istifa etti" diye konuştu.

Takımı çalıştıracak yeni teknik direktörün, gelecek hafta başında Zubizarreta tarafından basına açıklanacağını belirten Rosell, toplantının kalan kısmında soru kabul etmedi.

Rosell, ''Buradan herkese, özellikle basına seslenerek, Tito ve ailesi adına, özel hayata maksimum saygı diliyorum'' dedi.

Basın toplantısında Barcelonalı futbolcuların da salonda yer almaları dikkati çekti.

2008-2012 yıllarında Guardiola'nın yardımcısı olarak Barcelona'da antrenörlük yapan ve 2012-2013 sezonunda takımın teknik direktörü olan 44 yaşındaki Vilanova, 2012 Aralık ayında kansere yakalanmış, iki cerrahi müdahale geçirmiş ve geçen sezon yaklaşık 2 ay New York'ta tedavi görmüştü.

Öte yandan İspanyol basını, Vilanova'nın yerine getirilecek adaylar arasında en çok öne çıkan isimin, haziran ayında Girona'daki görevinden ayrılan ''Rubi'' lakaplı Joan Francesc Rerrer olduğunu iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...