Tjikuzu'nun inadı inat!

Ülkesinden geç dönerek büyük tepki alan Razundura Tjikuzu teknik ekibin gözüne yeniden girebilmek için yoğun çaba sarfediyor.

12.11.2009 - 10:49

Tjikuzu'nun inadı inat!

Trabzonspor'un Namibyalı oyuncusu Razundura Tjikuzu, kadroda yer bulamamasına karşın forma giyme umudunu yitirmiyor.

Ligin 3. haftasındaki Manisaspor maçının ardından milli maç için gittiği ülkesinden geç dönen ve yönetim kurulu tarafından 60 bin lira para cezası verilen Tjikuzu, teknik direktör Hugo Broos tarafından 9 haftadır kadroya alınmamasına karşın antrenmanlardaki hırsıyla dikkati çekiyor.

Kulüp Sportif Direktörü Ünal Karaman,  yaptığı açıklamada, Tjikuzu'nun Trabzonspor'da ülkesinden geç dönerek tek hatasını yaptığını ve bunun da cezasını çektiğini belirtti.

Bunun dışında Tjikuzu konusunda herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade eden Karaman, ''Tjikuzu, forma giymek, futbol oynamak istiyor. Forma giymek için de antrenmanlarına dikkat ediyor. Profesyonelce bir anlayış gösteriyor'' dedi.

Tjikuzu'nun, Trabzonspor'un yararlanacağı bir oyuncu olduğunu kaydeden Karaman, ''Onun da oynama zamanı gelecektir. Tjikuzu, kariyeri belli, kendini ispat etmiş bir oyuncudur. Bu futbolcu, Trabzonspor'a katkı sağlayacaktır. Kimse sporcumuzu, sorunlu olarak göstermeye çalışmasın'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...