Holmen Torku Konyaspor'da

Fenerbahçe, İsveçli orta saha oyuncusu Samuel Holmen'in Torku Konyaspor'a kiralandığını açıkladı.

Ntvspor 21.08.2015 - 20:51

Holmen Torku Konyaspor'da

Samuel Holmen'in yeni adresi, Aykut Kocaman'ın çalıştırdığı Torku Konyaspor oldu.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Sözleşmesi 31.05.2016 tarihinde sona erecek olan profesyonel futbolcumuz Samuel Tobias Holmen'in  2015-2016 sezon sonuna kadar geçici transferi konusunda Konyaspor Kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Geçen sezon Bursaspor'a kiralık verilen Holmen, sezon başında yeniden Fenerbahçe'ye dönmüş ancak hiçbir resmi maçta kadroda kendisine yer bulamamıştı.

Holmen'in ayrılmasıyla Fenerbahçe'nin yabancı oyuncu sayısı 14'e düştü.

"FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUZ" 

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Fenerbahçe'den kiraladıkları Samuel Holmen'in, takıma faydalı olacağına inandığını belirterek, "Taraftarımıza ve camiamıza hayırlı olsun" dedi.

Baydar, Fenerbahçe ile her konuda anlaştıklarını ve Holmen'i kadrolarına kattıklarını söyledi.

Holmen'in geçen sene Bursaspor'da iyi performans sergilediğini ifade eden Baydar, "Holmen, Aykut hoca ile çalışmak istedi. Birçok kulüp bünyesine katmak istemesine rağmen Torku Konyaspor'u tercih etti. Orta sahada böyle bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Holmen ile de bu mevkiyi doldurmuş olduk. Holmen'in takıma faydalı olacağına inanıyoruz. Taraftarımıza ve camiamıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Öte yandan Holmen'in yarın Konya'ya geleceği ve takıma katılacağı bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...