Trabzonspor, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Tolgay Arslan transferinden vazgeçtiğini duyurdu.

Bordo-mavili ekip resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Dün akşam itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor’a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan’ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan bir takım olaylar nedeniyle şuan itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Akşam saatlerinde Trabzonspor ile Hamburg oyuncusu Tolgay Arslan'ın anlaştığı duyurulmuştu.

Dün akşam teknik direktör Ersun Yanal ile Almanya'ya giden başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Tolgay ile anlaştığı ifade edilmişti.

Trabzonspor'un Hamburg kulübünü ve Tolgay'ı Beşiktaş'ın iki katı yani 2 milyon euro vererek ikna ettiği belirtilmişti.

TOLGAY’A ZATEN İLK BEŞİKTAŞ GİTMİŞTİ

Tolgay’ın Beşiktaş’a söz vermesine rağmen babasına, menajerine ve Hamburg kulübüne daha fazla para teklif eden Trabzonspor bu transferde umduğunu bulamadı.

Beşiktaş Pazar gecesi geç saatlerde Tolgay transferinde mutlu sona ulaştı. Trabzonspor’un Almanya’ya çıkarma yapması üzerine bu ülkeye giden Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları gelişmeleri dakika dakika takip ederken Tolgay’la da bir araya geldi. Oyuncu siyah-beyazlı forma ile Almanya’da poz verdi. Torunoğulları’nın, gurbetçi oyuncuyla 3.5 yıllık anlaşma sağladığı ve oyuncunun imzayı attığı belirlendi. Bu gelişmelerin ardından Tolgay Arslan’ın bugün öğle saatlerinde İstanbul’a geleceği ve transferin sonlanacağı belirtildi.