"Topla oynamaya kalkışsaydım..."

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 14.10.2017 - 01:41

"Topla oynamaya kalkışsaydım..."

Maçtan önce kurguladıkları planının sahada gerçekleşmesi nedeniyle mutlu olduğunu belirten Mesut Bakkal "Oyuncularımı tebrik ediyorum. 'Neden?' dersen, bu maçı baştan sona oynamıştık. Buraya gelmeden, saat 6'ydı, böyle bir 90 dakikayı oynadık; aynısı tuttu. 118 kilometre koştuk, sprintlerde öndeyiz. Ben topla oynamaya kalkışsaydım, Beşiktaş beni yenerdi; bu kaçınılmaz. O kadar keyifliyim ki. Alan vermedik. Kendi sahamızda kalabalık olduk. Alan bulamadılar. Maçı kafada oynayıp aynısını görmek beni mutlu ediyor. Alanya maçı hariç yükselişte olan bir takımız. Daha disiplinli oynadık. 118'i bulan koşu mesafesi inanılmaz. Böyle olunca da Beşiktaş ile baş edebiliyorsunuz. Oyuncumlarımı tebrik ediyorum. Önemli galibiyet. Kulübün içinde bulunduğu çalkantıdan dolayı galibiyete ihtiyacımız vardı. Babel'in yaptığı hareket belki kasıtlı değildi ama, kart doğruydu. İsteyerek hiçbir oyuncu böyle bir şey yapmaz" ifadelerini kullandı.

Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bakkal, "Oyuncularıma 'yetersiz' dediler. 24 yaş ortalaması takımla coşkuyla devam etmemiz gerekiyor. Sahada mücadele etmeden maç kazanılmıyor. Giren, çıkan, oynamaya çalışan ve verdiğim taktiği tam anlamıyla uygulamaya çalışan bir takım vardı sahada" diye konuştu.

Maçtan 2 saat önce futbolcularla toplantıya girdiklerini anlatan Bakkal, şunları kaydetti:

"O kadar mutluyum ki. Maçı birebir ekranda oynadık. Artık Türk oyuncusu taktiğe bağlı oynamayı biliyor. Saat 18.00'de oynadığımız taktiği gerçekleştirdik. Net yaptık. 118 kilometre mesafe koşan bir takım oluştu. Tek düşüncemiz bu oyun disiplininde takımı tutmak. Disiplinli oynamaya çalışan, Beşiktaş ve Medipol Başakşehir'i yenen takımın yetersiz olmadığını gördük. Oyuncularım mücadele isteğini gösterdiler."

Maçta Beşiktaş'ın kendilerinden üstün olduğuna dikkati çeken deneyimli teknik direktör, "Topla oynama oranımız yüzde 36. Beşiktaş gibi oynamaya çalışsam, Beşiktaş zaten bizi yenerdi. Önce durduk, belki de 3-4 olacaktı. Kulübün geldiği noktada bu galibiyete ihtiyaç vardı. Devam edeceğiz. Çünkü daha bir şey yapmadık. Benim tek amacım üst tarafı yakalamak. Vatan, millet, Sakarya bitti. Sert oyun oynamıyorduk, şimdi oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

Mesut Bakkal, Vedat Muric ile ilgili bir soruya da "Vedat Muric'in 2 maçını izledim. İnanılmaz gönül adamı. İyi oynar, kötü oynar, tüm topları tutuyor. Bunları çoğaltmamız lazım" yanıtı verdi.

İlk yarıda toplamayı düşündüğü puanı da açıklayan Bakkal, "İlk yarı bitene kadar 16 puanı geçmeyi planlıyorum. Bu galibiyetten sonra belki alır, gideriz. Alabildiğimiz kadar alacağız. Beşiktaş'ı yensem iyi hocayım, Akhisarspor'a yenilsem kötü hocayım. Türkiye'de başarının kriteri nedir çözemedim. Bugünkü oyunun devam etmesi gerekiyor" şeklinde görüş belirtti.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Beşiktaş galibiyetini bugün doğum günü olan kızına hediye ettiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...