Toplantının perde arkası

Kulüpler Birliği Vakfı, başkanlık görevinden ayrıldığını açıklayan Aziz Yıldırım'ın durumunun ilk sırada yer aldığı gündemle toplanırken, kulüpler hakem hatalarını futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e iletme kararı aldı.

Ntvspor 09.12.2009 - 17:11

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bırakmasının ardından gözler vakfın yaptığı toplantıya çevrildi.

3 saat süren toplantının 2 saatinde sadece hakem hataları konuşuldu. Sert tartışmalar yaşandı, ancak sonunda kulüpler ortak bir karara imza attı.

Üç saatlik toplantının gündeminde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bırakması ilk sırayı aldı. Yıldırım, istifa kararının arkasında olduğunu toplantının hemen başında yineledi.

Birlik üyelerinden bazıları Aziz Yıldırım'ın görevinde kalmasını isteyen konuşmalar yaparken, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Aziz Yıldırım'ı desteklediğini belirten ifadeler kullandı.

Adnan Polat, Aziz Yıldırım'a hitaben yaptığı konuşmasında, "Eskişehirspor maçından sonra yaptığın açıklamaları destekliyorum. Sonuna kadar haklısın. Bizim maçımızda yapılan hakem hatalarının ise senin açıklamalarınla bir ilgisi yok. Kulübünün hakkını arayan her başkan böyle davranır" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, Adnan Polat'tan aldığı desteğe teşekkürle karşılık verirken araya giren Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Fenerbahçe başkanına, "Maç sonrası yaptığınız açıklamalar galibiyetimize gölge düşürdü. size çok kırıldım" ifadesini kullandı.

Aziz Yıldırım, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal'a daha yumuşak bir tonda yanıt vererek, "Maç sonrası sinirliydim ama Eskişehirspor'u oynadığı futboldan dolayı tebrik ettim. Ben hakemleri şikayet ederken hepinizin sesi oldum" dedi.

Kısa süren bu gerginlik tatlıya bağlanırken, kulüpler birliği üyeleri 29 Ocak'ta yapılacak olağan kongreye kadar Aziz Yıldırım'ın başkanlıkta kalmasını istediler. Yıldırım bu isteğe olumlu yanıt verirken, yayın ihalesi sırasında kulüpleri temsil etme hakkını da elde etti.

Ancak toplantının son bölümünde hakem hataları yine masaya yatırıldı. Bütün kulüpler hakemlerin yönetiminden rahatsızlıklarını dile getirirken, konunun Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na iletilmesi kararlaştırıldı.

Turkcell Süper Lig’de yer alan bütün kulüpler, 15 hafta boyunca puan kaybetmelerine neden olan hataları bir video bantta toplayıp 16 Aralık'ta yapılacak toplantıda Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e iletme kararı konusunda birleştiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...