Toraman: En büyük pay Mustafa hocanın

Beşiktaş'ın defans oyuncusu İbrahim Toraman, bu sezonki şampiyonlukta en büyük payın teknik direktör Mustafa Denizli'de olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 07.06.2009 - 15:07

Toraman: En büyük pay Mustafa hocanın

İSTANBUL - Beşiktaş'ın sezonu çifte kupa ile kapatmasında önemli bir paya sahip olan İbrahim Toraman, şampiyonluğun tarif edilemez bir duygu olduğunu söyledi. Ligin birlikte topuğundan ameliyat olan toraman,, yaklaşık iki ay sonra topla çalışmalara başlayabileceğini açıkladı.

2008-2009 sezonuna, ibrahim üzülmez ile yaşadığı kavga sonrası sıkıntılı bir başlangıç yapan İbrahim Toraman, başarılı bir yılı geride bıraktı. Takımı Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı ve lig şampiyonluğunu kazanmasında, önemli paya sahip isimlerin başında gelen Toraman, kariyerindeki ilk şampiyonluğu da bu sezon yaşadı.

Şampiyonluk duygusunu ilk kez tattığını söyleyen Toraman, “Anlatılması mümkün değil. 'Şampiyonluk anlatılmaz, yaşanır' cümlesi gerçekten doğruymuş. Geçtiğimiz sezonlarda da şampiyonluğa çok yaklaştığımız olmuştu ama sonunu getiremiyorduk. Bu sene haklı bir şampiyonluk elde ettik." diye konuştu.

Altı yıl sonra kazanılan şampiyonlukta en büyük payın, teknik direktör Mustafa Denizli'de olduğunun altını çizen İbrahim Toraman, "Geçmiş yıllarda son haftalara doğru aldığımız mağlubiyetler sonrası kendimize gelemiyorduk. Mustafa denizli takıma geldiği ilk günden bu yana, iki kupayı da alacağımızı en kötü günümüzde dahi söylüyordu. Söylemlerinden hiçbir zaman vazgeçmedi. Bunu bir şekilde kafamıza işledi. Biz de bu sene çok fazla istedik ve sonunda başardık". dedi.

Mustafa Denizli'nin sözleşmesini bir daha uzatmasından memnun olan Toraman, "Hocamızın görevini bırakması iyi olmazdı. Geçen sezon çok iyi bir ortam yakaladık ve sonunda başarıya ulaştık. Bu durumun devam etmesini istiyoruz. Mustafa denizli sözleşmesini uzatmasaydı üzülürdük. Anlaştığı için mutluyuz. Yakaladığımız başarını üzerine koymak istiyoruz. Umarım hocamızla daha uzun yıllar çalışırız". şeklinde konuştu.

Geride kalan sezonun büyük bir bölümünü, sol topuğunda yaşadığı sakatlıkla geçiren İbrahim Toraman, ligin bitimi ile birlikte ameliyat olmuştu. Başarılı savunma oyuncusu, iki ay sonra hazır duruma geleceğini söyledi.

Toraman, “Geride bıraktığımız sezonunun başından bu yana performansımı etkileyen sakatlığımın tedavisi için ameliyat oldum. Kendimi iyi hissediyorum ve iyi olacağım günü bekliyorum. 6 ya da 8 hafta sonra koşulara başlayacağım. Tam anlamıyla antrenmanlara çıkmam ve hazır olmam en az iki ay sürecektir. Sezonun ilk maçlarına yetişemeyebilirim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...