Torino'da protestonun dozu kaçtı

Bu sezon Serie B'de mücadele eden Torino’nun sergilediği performanstan memnun olmayan bir grup taraftar, arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için bir restorana girmek üzere olan iki futbolcuya saldırdı. Torinolu futbolcular ve İtalya Futbolcular Birliği sert uyarılarda bulunmaya hazırlanıyor.

Ntvspor 08.01.2010 - 12:42

Futbolcuların kötü sonuçların ardından statlarda protesto edilmelerine alışmıştık. Ancak bu sezon mücadelesine Serie B'de devam eden Torino'nun taraftarı, bu kez protestoda hem dozu kaçırdı hem de mekanı şaşırdı.

Yeniden Serie A'ya çıkmasını bekledikleri takımın son olarak Montava ile berabere kalarak 10. sıraya kadar inmesine sinirlenen 20-25 kişilik bir taraftar grubu, futbolcu arkadaşları David Di Michele'nin doğumgününü kutlamak için bir restorana girmek üzere olan Rolando Bianchi ve Riccardo Colomba'ya saldırdı.

İki futbolcuyu tartaklayan ve tokat atan taraftarın bu davranışı büyük tepki topladı. Olayı utanç verici olarak tanımlayan Torino Kulübü, internet sitesinde bir kınama mesajı yayınladı. Basın açıklamasında, "Tokatlar, ölüm tehditleri ve aşağılanma... Futbolculara aileleri önünde yapılanlar kabul edilemez" denildi.

Saldırıya uğrayan futbolculara İtalya Futbolcular Birliği destek verirken, "Benzer görüntülerin tekrarlanması halinde ciddi yaptırımlar uygulanacağını" açıkladı.

Torino'lu futbolcuların da oynayacakları ilk maç olan Citidella karşılaşmasında da olayı kamuoyu önünde protesto etmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...