Torres neden Chelsea'yi tercih etti?

Fernando Torres, neden Liverpool'u bırakıp Chelsea'ye gittiğini anlattı. İspanyol futbolcu, Liverpool'un başarıya ulaşmasını bekleyecek vakti olmadığını söyledi.

Ntvspor 06.02.2011 - 12:48

Torres neden Chelsea'yi tercih etti?

Fernando Torres, yeni takımı Chelsea ile çıkacağı ilk maçta, eski takımı Liverpool'a karşı mücadele verecek. Bazı Liverpool taraftarları kızgın.

Torres, karşılaşmada gol attığı takdirde kutlama yapmayacağını açıkladı. Buna karşın Chelsea'nin sahasında Liverpool'lulardan tepki görmesine kesin gözüyle bakılıyor.

50 milyon sterlin bonservis bedeliyle transfer olan İspanyol futbolcu, bu kızgınlığı anladığını, zamanla kendisinin de anlaşılacağını söyledi. Torres, Chelsea'yi tercih etme nedenini de anlattı.

26 yaşındaki futbolcu "Son bir yılda çok şey değişti. Liverpool çok azimli. Eski başarılarını yakalamak için doğru şeyleri yapıyorlar ama bu, zaman alacak. benim o kadar zamanım yok" diye konuştu.

İspanya Milli Takımı’yla 2008'de Avrupa şampiyonluğu, geçen yıl da Dünya Kupası zaferi yaşayan Torres, Liverpool'da 3 buçuk yıl geçirdi. Ünlü golcü, bu dönem ile ilgili sadece güzel anıları olduğunu söyledi. "3 buçuk sezon boyunca bana kendimi gerçekten iyi hissettirdiler. Liverpool taraftarlarından beni anlamalarını beklemiyorum ama zamanla orada yaptıklarımı görmeye başlayacaklarından eminim." dedi.

Torres ayrıca, sadece eski takımı Atletico Madrid'in taraftarı olduğunu, oynadığı diğer takımlarda işini yapmakla yetindiğini söyledi. Hiçbir zaman Liverpool'un armasını öpmediğini, gerekirse sadece Atletico Madrid'in armasını öpebileceğini de sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...