Turkcell Süper Ligi'nin yeni takımlarından Kardemir Karabükspor'un, dış transferde Gençlerbirliği'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Mariel Everton Cosmo Da Silva ile iki yıllık sözleşme imzaladığı bildirildi.

Kardemir Karabükspor Menajeri Seyit İçgül, yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği'nin başarılı orta saha oyuncusu ''Tozo'' lakaplı Silva'yı iki yıllığına renklerine bağladıklarını söyledi.

İç transferi bir an önce tamamlamak istediklerini ve bu nedenle her gün futbolcular ile görüştüklerini anlatan İçgül, şöyle konuştu:

''Daha önce takımın iskeletini korumak amacıyla bazı futbolcularımızla anlaşma sağlayarak sözleşme imzalamıştık. Bugün yine iç transferde Muhammet Özdin ile iki yıllık sözleşme imzaladık. İç transferin yanı sıra dış transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Silva artık Kardemir Karabükspor ile ter dökecek.''

Silva da gazetecilere yaptığı açıklamada, Kardemir Karabükspor'da başarılı olacağına inandığını, yakın plandaki hedeflerin ise kendisi için önemli olduğunu belirtti.