'Trabzon taraftarı kendi insanını istemiyor'

Teknik Direktör Kadir Özcan, Trabzon'da, Trabzonspor'u bugün yönetecek, yönlendirecek, şampiyonluğa oynatabilecek en az 20-30 antrenörün olduğunu belirtirken, ancak trabzonspor taraftarının kendi insanını istemediğini söyledi.

16.06.2009 - 13:59

TRABZON - Trabzonspor'un şampiyonluk yaşayan kadrosunda bulunan ve futbol hayatına teknik direktör olarak devam eden Kadir Özcan, bordo-mavili kulübün yabancı teknik adam arayışına ilişkin, ''Trabzon'da, Trabzonspor'u bugün yönetecek, yönlendirecek, şampiyonluğa oynatabilecek en az 20-30 antrenör var'' dedi.

Özcan, Trabzonlu antrenörlere sanki deneyimleri yokmuş gibi bakıldığını belirterek, ''Kadir Özcan olarak ben değil, bizim gibi çok arkadaşım var. Ben her zaman şu iddiada bulundum; Trabzon'da, Trabzonspor'u bugün yönetecek, yönlendirecek, şampiyonluğa oynatabilecek en az 20-30 antrenör var'' görüşünü dile getirdi.

Paf takımından A takımına gelen ve 5 maç takımın başında bulunan Ahmet Özen'in Trabzonspor'u taşıyabildiğini ifade eden Özcan, ''demek ki kendi insanına güveneceksin. Güven olduktan sonra, arkasında durduktan sonra bunun mutlak suretle arkası gelir'' diye konuştu.

Trabzonspor'un kendi tarzından, kendi ruhundan uzaklaştığı müddetçe başarılı olmasının mümkün olmadığını savunan Özcan, ''Trabzonspor taraftarı kendi insanını istemiyor. Kendi evladına sahip çıkmıyor. Hüseyin kötü oynayabilir, çok iyi oynayamadığı maçlar olabilir. Ama peki onun yanında oynayanlar. Sanki bu oyuncular Trabzon'un düşmanı. İşte isim vermek istemiyorum, hangisi Hüseyin'den daha iyi oynuyor? Peki onlara çıt yok, niye Hüseyin'e var? Niye Tayfun'a var, bunlara niye var, bizim evlatlarımıza niye var? Ben bunu anlamıyorum. Trabzonspor seyircisi ne yapmak istiyor, ben bunu da anlamış değilim. Eski futbolculara cephe alıyorsunuz, oyunculara cephe alıyorsunuz. Böyle devam ettiği sürece ben açık ve net söylüyorum, Trabzonspor şampiyon olamaz.'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...