'Trabzon yabancı antrenör mezarlığı'

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, ülkesi Belçika’da çarpıcı açıklamalar yaptı. Broos, "Trabzonspor'da yabancı teknik direktör olarak 1 yılı tamamlamak büyük bir başarı." diye konuştu.

Haberler 14.11.2009 - 13:23

'Trabzon yabancı antrenör mezarlığı'

BRÜKSEL - Trabzonspor'un Belçikalı Teknik Direktörü Hugo Broos, ''Trabzonspor tam bir yabancı antrenör mezarlığı'' dedi.

Broos, Belçika'nın en yüksek trajlı gazetesi HLN'ye yaptığı açıklamada, Trabzonspor'da teknik direktör olarak çalışmanın çok zor olduğunu belirterek, ''Özellikle de yabancı teknik adamlar için bu çok daha zor. Trabzonspor 21 yıl içerisinde 23 yabancı antrenör ile çalışmış. Bazıları sadece 2 ay dayanabilmiş. Oysa ben 4 aydır görevimin başındayım. Trabzonspor'da yabancı teknik direktör olarak 1 yılı tamamlamak büyük bir başarı. Trabzonspor, teknik direktörleri gönderirken çok duygusal karar veriyor ve uyguluyor. Bu bakımdan Trabzonspor için tam bir yabancı antrenör mezarlığı diyebiliriz'' diye konuştu.

Hugo Broos, gol yollarında etkisiz olan Trabzonspor'a bu sorunu gidermek için özel antrenmanlar yaptırdığını bildirerek, ''Gökhan Ünal ve Umut Bulut formsuzlar. Bu nedenle gol atmakta zorlanıyoruz. Sıralamada ise orta sıralarda yer alıyoruz. Beşiktaş maçında yüzde 65 topa hakim taraf olmamıza rağmen, birçok gol fırsatından yararlanamadık. Ancak şu ana kadar oynadığımız maçlarda en çok golü Gaziantepspor maçında kaçırdık. Bu karşılaşmada 7 tane yüzde yüz gol pozisyonundan yararlanamazken, 3 topumuz direkten döndü ve bir de penaltı kaçırdık. Şu ana kadar ligde boşu boşuna 5 puan kaybettik.'' diye konuştu.

Belçikalı teknik adam, kulüp içerisinde kendisine karşı istifa etmesi yönünde ciddi bir baskının olduğunu hissettiğini ifade etti.

''Bu baskının sesleri yükseliyor ve Türk medyası da bana karşı olumsuz haberler üretiyor'' diyen Bross, ''Fakat benim Trabzonspor'dan ayrılmam için bir neden yok. Ancak ayrılmam için yapılan baskıyı hissediyorum. Bu konuda beni uyarmışlardı. Her soruya dikkatlice cevap vermeye çalışıyorum. Ama buna rağmen medyada tam tersine haberler çıkıyor. Yanımda tercümanım şahit olmasa çoktan başım derde girmişti. Şu an takımdaki kalite eksikliği ortada. Sezon başında 1 transfer yapıldı, oysa ben 4 oyuncu alınmasını istemiştim. Ama kulübün maddi durumu o kadar güçlü değil. Kulüp bana Dembele'yi alalım mı? dedi. Bende 12 milyon euro varsa alın dedim. Ondan sonra bir daha ses seda çıkmadı. Trabzonspor transfer listesinde ayriyetten, Anderlecth'ten Boussoufa, Biglia ve Van Damme var. Ancak bu 3 oyuncunun alınmasına Trabzonspor'un maddi gücü yetmez. Takımın yetersizliğini bana yüklemeye çalışıyorlar.'' dedi.

TRABZON VE YABANCI HOCALAR
Trabzonspor'un Teknik Direktörü Hugo Bross, Trabzon'un çok şirin bir kent olduğunu, ancak özellikle yabancı antrenörlerin bazı sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek, ''Ben de ilk geldiğimde günde 5 kez ezan okunmasına alışmakta zorluk çektim. Halen sabah 5'te okunan ezanın sesine uyanıyorum. Araba kullanırken de özellikle yeşil ışıkta geçerken çok dikkatli oluyorum. Çünkü burada herkes kırmızı ışıkta geçmeye alışkın. Trabzonlular'ın milliyetçiliğinin yanında en büyük tutkuları silah. Ne zaman bir silah mağazasının önünden geçsem aklıma hep Egemen Korkmaz geliyor. Çünkü Egemen'in 25 silahı var'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...