Sivassporlu Sezer Badur ve Ankaraspor'un genç golcüsü Murat Tosun'u kadrosuna katan Trabzonspor'da, transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Teknik direktör Şenol Güneş, bordo-mavili yönetimden bonservisi Fenerbahçe'de bulunan Burak Yılmaz'ı istedi. Yöneticilerin, Şenol Güneş'in kadroda görmeyi çok istediği Burak için önümüzdeki günlerde girişimlerde bulunması bekleniyor.

Song'un Afrika Uluslar Kupası'na gitmesi, çapraz bağları kopan Tayfun'un sezonu kapatması, Egemen ve Giray'ın da sakatlığın bulunması, teknik direktör Şenol Güneş'in transfer planlarını değiştirdi. Deneyimli teknik adam, forvet oyuncusunun yanında, savunmaya da takviye yapmak istiyor.

Sezonun ikinci yarısına Antalya'da hazırlanan bordo-mavili takımda futbolcuların moralleri yüksek. Trabzonspor'un genç kalecisi Onur, Şenol Güneş'in gelmesiyle uzun zamandır beklediği formasına kavuştuğunu belirterek, "Şenol Güneş'in takımın başına geleceğini duyunca oldukça fazla heyecanlandım. Geçmişte tartışılmaz çok kaliteli bir kaleciydi. Şimdi de çok kaliteli bir teknik adam. Onun yanında kendimi güvende hissediyorum ve bana çok şey katacağına inanıyorum" dedi.

Sakatlığı nedeniyle sezonun ilk yarısında hiç forma şansı bulamayan Zafer Yelen de ikinci yarından umutlu. En büyük dileğinin sakatlanmamak olduğunu ifade eden Zafer Yelen, iyi çalıştığını ve ikinci yarıda formayı kapmak istediğini söyledi.