Trabzonspor Hollanda'ya gitti

Trabzonspor yurt dışı kampı için bugün Hollanda'ya gitti. Futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu "Hazırlık maçları sonrasında eksiklerimizi gidermeye çalışacağız" dedi

13.07.2009 - 10:54

Trabzonspor Hollanda'ya gitti

TRABZON - Isparta Davraz'da 14 günlük kamp çalışmalarını tamamladıktan sonra 2 günü izinli geçiren Trabzonspor, yurt dışı kampı için Hollanda'ya gitti.

Hollanda'nın Mierlo kasabasında 26 Temmuz'a kadar kamp yapacak bordo-mavililer, bu sabah THY'ye ait tarifeli uçakla İstanbul'a hareket etti.

İstanbul'da takım halinde toplanacak olan Karadeniz ekibi, buradan uçakla Almanya'nın Dusseldorf kentine, oradan da karayoluyla kamp yapacağı yere geçecek.

Bordo-mavili takım, kamp süresince 16 Temmuz'da Almanya'da VFL Homberg, 18 Temmuz'da Belçika'da Standard Liege, 21 Temmuz'da Hollanda'da SC Heerenveen, 25 Temmuz'da ise Almanya'da VFL Bochum takımıyla olmak üzere 4 hazırlık maçı yapacak.

Trabzonspor'un Hollanda kampında Egemen Korkmaz, İbrahima Yattara, Rigobert Song, Tony Sylva, Tolga Zengin, Onur Kıvrak, Alanzinho, Barış Memiş, Hrvoje Cale, Ceyhun Gülselam, Gustavo Colman, Engin Baytar, Eren Görür, Ferhat Öztorun, Giray Kaçar, Gökhan Ünal, Göksu Alhas, Mustafa Yumlu, Selçuk İnan, Serkan Balcı, Tayfun Cora, Razundura Tjikuzu, Umut Bulut ve Zafer Yelen olmak üzere 24 futbolcunun yer aldığı açıklandı.

"ALİOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI"
Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Hollanda kampının Isparta kampından sonra bir uygulama, hazırlık maçları oynayacakları bir kamp olacağını söyledi.

Hollanda'da 14 günlük bir çalışma gerçekleştireceklerini belirten Alioğlu, ''2'si Hollanda, 2'si de Almanya'da olmak üzere 4 hazırlık maçı oynayacağız. Bu kamp, Trabzonspor'un bu yıl hangi kadro ile, hangi oyun anlayışıyla başlayacağının uygulaması olacak. Umut ediyorum, Davraz kampındaki verimlik burada da elde edilebilir. Bunu da başarabileceğimizi düşünüyorum'' dedi.

Teknik direktör Hugo Broos'un sadece takımı değil, aynı zamanda Türkiye'yi de tanımaya başladığını ifade eden Alioğlu, ''Davraz kampı bir yerde birbirini tanıma süreci kampı oldu. Hiç olumsuzluk olmadı. Hocamızın intibaları iyi. Biz Hollanda kampında karşılıklı iyi intibaları şekillendirme ve verimliliğe dönüştürme gayreti içinde olacağız. Hocamız bizi sevdi, biz de onu sevdik'' diye konuştu.

"TRANSFER ÇALIŞMALARI"
Alioğlu, iddialı futbol takımının transfer çalışmasının hiçbir zaman bitmeyeceğini belirterek, ''Eğer bu 4 müsabakadan sonra oyunun sistemine göre aksayan konumlar olursa Trabzonspor olarak elimizdeki imkanları kullanıp eksikleri giderme gayretinde olacağız'' dedi.

Fatih Tekke'nin bordo-mavili kulübün gündeminde olup olmadığına ilişkin ise Alioğlu, ''Bu konuda kulübün resmi yayınları, duruşu var. Biz şu anda sezon başına konsantre olmak istediğimiz bir zeminde bunu kendi gündemimizin dışında tutuyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...