N'Doye: Trabzonspor için savaşacağım

Trabzonspor'un, Hull City'den transfer ettiği Dame N'Doye kendisini 3 yıllığına bordo-mavili ekibe bağlayan imzayı attı. Fildişili golcü, Trabzonspor için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını söylerken, "Trabzonspor için sonuna kadar savaşacağım" dedi.

Ntvspor 11.08.2015 - 11:03

N'Doye: Trabzonspor için savaşacağım

Dame N'Doye düzenlenen törenle kendisini 3 yıllığına Trabzonspor'a bağlayan imzayı attı. İmza töreninde Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu söyleyen golcü oyuncu, "Burada gelenek olarak çok büyük oyuncular olmuştur. Aynı kulüpte olmak, bu kulübün bir parçası olmak benim için mutluluk. Ben de buraya geldiğim için çok mutluyum" dedi.

Trabzonspor'dan yıllık 2.5 milyon euro alacağı açıklanan Fildişili golcü isim, "Buraya transfer olmadan önce takım hakkında bilgi aldığınız kişi oldu mu?" sorusuna, "Kendime en yakın gördüğüm isim Zokora. Kendisiyle karşılıklı oynadık. Zokora'yla Senegal -Fildişi maçı sonrası konuştuk. Kendisi burayla alakalı çok iyi şeyler söyledi. Büyük kulüplerde oynamasını düşünen bir insanım. Onun için bu kararı almak benim için çok zor olmadı. Kulübü de tanıyorum ama Zokora'yla konuştuk. Kulübün hedefleri konusunda çok güzel şeyler söyledi" yanıtını verdi.

Daha önce de isminin Trabzonspor'la anıldığının hatırlatılması ve 4 yıl önce de transferinin gerçekleşmemesinin nedeniyle ilgili olarak ise 30 yaşındaki oyuncu, "O dönemde bir ilgi vardı. O dönemdeki teklif de çok kıymetliydi fakat futbol dünyasında bazen istediğiniz şey gerçekleşmiyor. Ama şunun altını çizmek gerekir önemli olan burada olmam ve yeni hedeflere takımın geleceğine yapacağı şeylere katkı yapmam. Geçmişte güzel temaslarımız vardı ama şu anda buradayım. Trabzonspor için elimden geleni yapacağım. Bunun için de çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Robin van Persie, Beşiktaş'ın Mario Gomez ve Galatasaray'ın ise Lucas Podolski'yi aldığının hatırlatılması ve kendisini bu yıldızların arasında nerede gördüğü sorusuna ise Dame N'Doye, "Diğer takımların yaptığı transferler ve izlediği politikalar onların bileceği işlerdir. Ben kendime güveniyorum ve yapabileceklerimin en iyisini yapacağım ve sonuna kadar savaşacağım" yanıtını verdi.

Geçen sezonun ikinci yarısında performans düşüklüğü yaşadığı yönündeki yoruma katılmayan Fildişili oyuncu, "Şubat ayında İngiltere'ye gittim ve bitene kadar ki 6 ayda genel hatlarıyla iyi iş çıkardığımı söyleyebilirim. Performans konusunda da elimden gelenin en iyisini yaptım. İngiltere Ligi'ni kendi dinamikleriyle değerlendirmek lazım. Kariyerimde bir durgunluk dönemine girmedim. İyi bir durumdayım, hazırım" dedi.

Basın toplantısında hazır bulunan Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma'ya gündemde olan defans oyuncusu transferi soruldu. Takımda çok stoper olduğu ve yine bu mevkiiye transfer yapılacak mı sorusunu Hurma, "Savunma oyuncusu arayışımız var. Transfer konusunda da 2 veya 3 isim olabiliriz. Bizim şartlarımız olursa alırız ama olmazsa da almayız. Şu anda 2 veya 3 isim almayı düşünüyoruz" ifadeleriyle yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...