Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde Napoli ile yapacağı maçın Portekizli hakemlerinin, hava muhalefetinden Türkiye'ye gelemediği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, 19 Şubat Perşembe günü Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda oynanacak maçı Rusya'dan Vladislav Bezborodov yönetecek.

İşte TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama;

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizden Trabzonspor'un, İtalya'nın Napoli takımıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü kendi sahasında oynayacağı Son 32 Turu ilk maçının hakemleri değişti.

Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda saat 20.00'de başlayacak karşılaşmayı yöneteceği önceden açıklanan Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Manuel Jorge Neves Moreira De Sousa ve ekibinin kötü hava şartlarından dolayı Türkiye'ye ulaşamamasından ötürü, UEFA tarafından müsabakanın hakemleri değiştirildi.

Buna göre; Trabzonspor-Napoli karşılaşmasını Rusya Futbol Federasyonu'ndan Vladislav Bezborodov yönetecek. Nikolai Golubev ile Maksim Gavrilin'in yardımcı hakem olarak görev alacağı maçın dördüncü hakemi Valeriy Danchenko, ilave yardımcı hakemleri ise Aleksei Eskov ve Sergey Ivanov olacak.