İlişkili Haberler

Spor Toto Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapmasına rağmen son 4 haftada sıfır çeken Trabzonspor'da en çok tartışılan isimlerin başında takım kaptanı kaleci Onur Recep Kıvrak yer alıyor.

Sezon başında Sportif Direktör Süleyman Hurma ile yaşadığı sorunun ardından takıma tekrar dönmesine rağmen kendisinden beklenen performansı ortaya koyamadığı için eleştiri oklarını üzerine çeken ve sakatlığını ileri sürerek son iki haftada kadroda yer almayan Onur'un yerine kaleyi devralan Esteban, milli kaleciyi arattı. Deplasmanda kaybedilen 3-2'lık Mersin İdmanyurdu maçı sonrasında ise bu kez teknik direktör Şota Arveladze direkt kaleci Onur'u hedef alarak tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı.

Kaptan Onur Recep Kıvrak'ın yokluğunda kaleye geçen Kosta Rikalı eldiven 2 maçta 5 gol yiyerek eline geçen fırsatı iyi değerlendiremedi. Haftalardır oynamak için bu fırsatı bekleyen Esteban, performansıyla ayağına kadar gelen fırsatı kaçırdı. Konya karşısında 2, dün gece de kalesinde 3 gol birden gören Esteban, takımının ve maçın kaderini belirleyecek kurtarışlar yapamadı. Kaleci Onur ise forma giydiği 6 maçta kalesinde 7 gol görmüştü.