Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Fenerbahçe ile golsüz berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. 

Yanal, kendi oyunlarını oynayamadıklarını dile getirerek, 90 dakika boyunca çok kötü oynadık. Oyunun iki yönünü düşünecek olursak, ofansif yönde hiçbir beceriyi ortaya koyduğumuzu düşünmüyorum. Savunma yönünde sadece Fenerbahçe ataklarını tuttuk. Bugün sadece savunduk dedi. 

Geçen yıldan oturmuş bir kadrosu olan Fenerbahçe'ye karşı mücadele ettiklerini ifade eden Yanal, Çok değişken olduğunu düşündüğüm kadromuzla, uzun zamandır da aramıza katılmayan oyuncuların koordinasyonu konusunda bugün sıkıntı çektik. Bunu en kısa zamanda toparlayıp, bu şekilde bir ofansif oyunla ortada kalmamamız gerekiyor. Daha iyi ofansif oynamamız gerekiyor. Bu konuda hem oyuncularımızla hem de kendi yapabileceklerimizle oldukça uzun mesafe kat etmemiz gerekiyor diye konuştu. 

Bu arada teknik adam, orta sahadan Özer'i çıkarıp, savunma oyuncusu almasıyla ilgili olarak, oyunun değişeceğine inanmadığı için böyle bir değişiklik yaptığını vurguladı. 

Ersun Yanal ayrıca, bundan sonra oynayacakları bütün maçları kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi. 

Bir basın mensubunun, İsmail hocayla bir tokalaşma olmadı, aranızda bir kırgınlık mı var sorusuna Yanal, Futbolcuların futbolcularla, antrenörün antrenörle kırıldığını hiç görmedim. Böyle bir kırgınlığın olduğunu düşünmüyorum ifadelerini kullandı. 

Ersun Yanal, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarının hatırlatılıp, hakemin yorumlardan etkilenip etkilenmediğiyle ilgili soru üzerine, Ben sadece sahanın içinde kalıyorum. Sahanın dışı beni hiç ilgilendirmiyor dedi.