Trabzonspor'a ABD'li pivot

Erkekler Basketbol İkinci Lig'nde mücadele eden Trabzonspor, daha önce anlaşmaya vardığı ABD'li oyuncu Harold Jamison ile sözleşme imzaladı.

11.02.2010 - 15:47

Trabzonspor'a ABD'li pivot

Zorlu Grand Otel'de, kulüp asbaşkanı Celil Hekimoğlu ve kulüp genel direktörü Doğan Hakyemez'in hazır bulunduğu imza töreninde, en son İtalya'nın Seri A takımlarından Carife Ferrara'da forma giyen Harold Jamison ile sezon sonuna dek sözleşme yapıldı.

İmza töreninde ilk olarak konuşan asbaşkan Hekimoğlu, basketbolda kendilerine Beko Basketbol Ligi hedefi belirleyerek yola çıktıklarını anımsatarak, "Adım adım bu hedefe gidiyoruz. İlk olarak ikinci lige çıktık, geçen yıl Beko Basketbol Ligi'ni kıl payı kaçırdık. Bu yıl da bu hedef için bütün imkanlarımızı kullanıyoruz" dedi.

Doğan Hakyemez gibi bir duayenin kulüpte görev aldığını ifade eden Hekimoğlu, "Son 3 yıldır İtalya'nın Carife Ferrara takımında forma giyen Jamison'u kadromuza kattık. Kaliteli, kendini ispat etmiş, ince elenerek seçilen, ikinci ligin üzerinde bir oyuncu. Trabzonspor'u hem teknik hem idari yapılanma ile hak ettiği yere taşıyacağız. Büyük kulübe, büyük hedefler yakışır. Bu hedefler için Jamison burada" diye konuştu.

HAKYEMEZ'İN KONUŞMASI
Kulüp genel direktörü Doğan Hakyemiz ise Beko Basketbol Ligi hedefi için takıma takviye yapmaları gerektiğini hissettiklerini belirterek, "Geçen yıl play-off maçları sırasında ufak sakatlıklar takımı Beko Basketbol Ligi'nden etti. 5 ve 4 numarada oynayan Fobby'in de sakatlanma ihtimaline karşın takviye yapmak istedik. İki yabancı oyuncumuzla sağlam şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Kendisini çok iyi izleyerek transfer ettik" dedi.

Hakyemez, birçok hayalini gerçekleştirdiğini anlatarak, "Anadolu'dan bir kulübün Avrupa'da başarılı olmasını istediğim için Trabzon'a geldim. Bunu Antalya'da gerçekleştirmek üzereyken siyasi ortamda belediye başkanının değişmesiyle gerçekleştiremedim. Bazı sponsorluk anlaşmaları yaptık. Beko Basketbol Ligi'ne sağlam adımlarla gideceğiz, Avrupa hedefimizi de gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

JAMİSON: "GÜÇ OYUNCUSUYUM"
Jamison ise Trabzonspor ile sözleşme imzalamaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Trabzon hakkında, bu yönetim hakkında çok güzel şeyler duydum. İşimi devam ettirmek ve kazanmak istiyorum. Buraya da kazanmak için geldim. En önemli hedefimiz birinci lige çıkmak. Saha içerisinde de, dışında da yüksek bir performans göstererek, başarılı olacağız" dedi.

Profesyonel bir yaklaşım gösteren herkesin kendisi hakkında iyi şeyler söyleyeceğini ifade eden Jamison, şöyle devam etti: "Buraya geldiğim için çok mutluyum. Hep beraber sonuçları göreceğiz. Buraya mücadele etmeye geldim ve nereye geldiğimi çok iyi biliyorum. Ben bir güç oyuncusuyum, defans ve ribaundu iyi yapıyorum. Pota dibinde oynuyorum. İkinci lig ile birinci lig arasında bir fark yoktur. Benim oyun şeklim ve tarzım değişmeyecektir. NBA'de, İtalya'da oynadım."

KARİYERİ
2.06 boyunda olan 34 yaşındaki Jamison'un 4 numara pozisyonunda görev yaptığı, 15 sayı ve 6 ribaund ortalamasıyla oynadığı bildirildi.

ABD'li oyuncunun NBA'de 2000-2001 sezonunda Miami Heat, 2001-2003 sezonlarında ise Los Angeles Clippers forması giydiği belirtildi.

İlk ülke dışı transferini Porto Rico'nun San German takımına gerçekleştiren ABD'li oyuncunun, daha sonra sırasıyla Air Avellino (İtalya), Scafati Basket (İtalya), Assec Prokom (Polonya), Slask Wroclaw (Polonya), son olarak da 2007-2010 yılları arası İtalya Seri A takımlarından Carife Ferrara'da oynadığı kaydedildi.   

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...