Trabzonspor'dan Haiti'ye anlamlı destek

Trabzonspor Kulübü, Kolombiyalı futbolcusu Teofilo Antonio Gutierrez'in girişimiyle Haiti depremzedeleri için yardım kampanyası düzenledi.

Trabzonspor Kulübü, Kolombiyalı futbolcusu Teofilo Antonio Gutierrez'in girişimiyle Haiti depremzedeleri için yardım kampanyası düzenlerken, Türk Kızılayı da bu anlamlı davranışı ödüllendirdi. Geçekleştirilen yardım kampanyasıyla ilgili olarak İstanbul Polat Renaissance Otel'de Türk Kızılayı tarafından, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, teknik direktör Şenol Güneş ve futbolcuların katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Saatçi, sergilenen örnek davranış nedeniyle Trabzonspor Kulübü'ne teşekkür ederek, "Bu kampanya, Haiti'deki deprem felaketinden etkilenen insanlara Türkiye'den desteğin bir göstergesidir" dedi. Saatçi, toplantıda, bordo-mavili teknik heyet ve futbolculara, sergiledikleri örnek davranış nedeniyle birer plaket verdi.

GÜNEŞ: "BİZ BU ACIYI BİLİRİZ"
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Haiti'deki deprem felaketi nedeniyle gerekleştirdikleri yardım kampanyasıyla ilgili, "Türkiye, bu acıyı daha önce yaşamış bir ülke" dedi. Bu tür doğal felaketlerin yarattığı sıkıntıları iyi bildiklerine vurgu yapan Güneş, oyuncularının çok güzel bir iş yaptıklarını söyledi. Bordo-mavili oyunculardan Rigobert Song da kendilerinin yalnızca birer futbolcu değil, toplum önünde sorumlulukları bulunan insanlar olduklarını dile getirerek, "Deprem felaketi sadece orada yaşayanları değil, insani ve vicdani olarak bizleri de etkiledi. Düzenlediğimiz kampanyayla da bir katkı sağlamak istedik" ifadelerini kullanırken, Umut Bulut ise Haiti'de insanlık adına üzüntü verici bir durum yaşandığını aktardı.

GUTİERREZ: "DAVRANIŞIMIZ ÖRNEK OLMALI"
Gerçekleştirilen yardım kampanyasının öncülerinden olan Kolombiyalı futbolcu Teofilo Antonio Gutierrez, Türkiye'ye transferinin Haiti'deki deprem felaketine denk geldiğine değinirken, şunları söyledi:"Takımdaki Güney Amerikalı arkadaşlarımla konuşup, böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Yöneticilerimiz de bu fikrimize olumlu yaklaştılar. Buraya geleli kısa bir süre oldu ama Trabzonspor'un Türkiye'nin önde gelen ekiplerinden biri olduğunu gördüm. Yaptığımız bu kampanya, başkalarına da örnek olmalı. Deprem felaketinden hayatta kalanların, yaşamlarını daha rahat devam ettirebilmeleri için böyle çalışmalara ihtiyaç var."Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hacisalihoğlu ise sergilenen örnek davranış nedeniyle başta Kolombiyalı oyuncuları Gutierrez olmak üzere, takımına ve teknik heyetine övgüde bulunarak, "Teofilo'nun bu yaklaşımı bizi çok etkiledi. Kulüp olarak bu kadar duyarlı bir oyuncu kadrosu ve teknik heyetle çalışmaktan gurur duyuyoruz' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...