Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonuna ilişkin şike davasıyla ilgili hukuki yolculuğunun yurt içi ve yurt dışında devam ettiği anımsatıldı.

Sürecin yurt içindeki işleyişinin güven sarsıcı bir sonuç doğurduğu ifade edilen açıklamada, "Ayrıca bilinmesini isteriz ki bu süreç stadyumlardaki seyirci sayısına ağır bir darbe vurduğu gibi vicdanlarda futbola karşı ciddi bir güven sarsılmasına da neden olmuştur. Trabzonspor camiasının şike süreciyle ilgili yönetimlerden isteği, bu sürecin en iyi şekilde yürütülmesidir ki bu hepimizin en doğal hakkıdır. Sürecin hukuksal boyutunda bir aksaklık olduğunu söylemek mümkün değildir fakat zaman kayıplarının oluştuğunu da belirtmek isteriz ancak bu süreç sadece hukuki bir süreç olmayıp dört koldan taşınması gereken bir yolculuktur" ifadelerine yer verildi.

Yıllardır camia olarak dört dörtlük bir iş çıkarıldığına şahitlik edilemediği kaydedilen açıklamaya, şöyle devam edildi:

"Belki de bu durum, yönetimlere karşı süreçle ilgili güvensizlikler oluşturmuş, yine yönetimlere karşı şüpheye varan bakışlar ortaya çıkarmıştır. Şunun bilinmesini isteriz ki yönetim olarak sürecin tüm detaylarına hakim durumdayız. Mazbatayı aldığımız an CAS'a başvuru yapılmasıyla ilgili değerli katkılarını önemsediğimiz Sayın Erdem Egemen'e güvenimizi bildirerek, gerekli işlemin vakit kaybedilmeden yerine getirilmesini ilettik. Yine süreçle ilgili değerli vakitlerini harcamış başta Sayın Erdem Egemen olmak üzere hukukçu arkadaşlarımızla görüşüyoruz ve görüşmeye devam ediyoruz. Ayrıca bu mücadeleye sosyal organizasyonlarla katkı sağlayan camiamızın değerli şahsiyetleriyle de görüşmeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın nedeni bundan sonrası için kararlı bir yürüyüşü planlamak içindir."

"Önümüzdeki haftadan itibaren hiç kimsenin şüphe duymayacağı şekilde yeni yol haritamızı yürürlüğe koyacağız." ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugüne kadar sürece katkı sağlayan değerli arkadaşlarımızın da içinde olacağı bir grup ile yurt içi ve yurt dışında her alanda sonuç almak için yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Koordinasyonun üst düzeyde olacağı yeni bir yapılanmanın arefesindeyiz. Mücadelemiz UEFA ve CAS'ın 'şike yapılmıştır' tespitlerinin doğurması gereken son noktaya kadar ve hak ettiğimiz şampiyonluğun tesciline dek devam edecektir."