Güneş: Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Ben kalbimde ne olduğunu biliyorum, huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez, onların demesiyle takılmaz, merak etmesinler” dedi.

İHA 16.06.2015 - 15:11

Güneş: Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez

Bursaspor ile yollarını ayıran ve geçen hafta Beşiktaş ile sözleşme imzalayan teknik direktör Şenol Güneş, Trabzon Taka Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Şenol Güneş, imza töreninde yaptığı ‘Kupa görmedim’ açıklamalarının Trabzon cephesindeki yankılarıyla ilgili de konuştu. Deneyimli teknik adam, “Trabzonspor’u eğer onlar sahipleniyorsa ben o Trabzonspor’da değilim. O tür konuşmalarla kendilerini Trabzonspor’un sahibi görüyorlarsa bize sıra gelmez. Hayırlı olsun o zaman. Benim Trabzonspor’um ile onların Trabzonspor’u farklı. Bunlara cevap verilmez ki. Bunları konuşmak ayıptı. Bana kızmış olabilirsin, sevmiyor olabilirsin, benim Beşiktaş’a gitmemi istemiyor olabilirsin. Ama bu niyetini başka laflarla süsleme. Trabzonspor’un haklarını, haksızlığa uğradığını sen mi savunuyorsun? Ben haksızlığa uğradığımı her zaman söylüyorum. Şampiyonluk kupasını almadığımı söylemek başka bir şey! Kaldı ki benim orada söylemeye çalıştığım, şampiyonluk kupasını alamama sebebi ben değilim, başkası. Onun hesabını ondan sor bana ne soruyorsun? Kupa da elindeyse onu da göster bana” dedi.

“NİYETİ BOZUK ADAMLA NE KONUŞACAKSIN”

Bunları konuşmanın bile kendisine komik geldiğini belirten Güneş, “Kupayı almak için savaşalım bu başka bir şey. Adaletten bahseden ben miyim onlar mı? Ne zaman bahsettiler. Güya Şenol Güneş’in bir açığını buldular diye ortaya çıktılar. Bir şeyi bulduğun zaman kendi değerini de kaybetme. Ben onlar gibi düşünsem, hiç kimse Trabzonsporlu olmazdı. Bunları konuşmak bile bana komik geliyor. Sonra niyeti bozuk adamla ne konuşacaksın. Adam seni dinlemiyor ki, çünkü niyeti başka. Konuşmacı bir şey konuşur ama niyeti başka olan adama ne anlatacaksın? Burada konu benim, Trabzonspor değil ki, kupayı alamayan benim. Sen ortaya neden atlıyorsun, al kupayı senin olsun. Alamayan benim. Ben Trabzonspor’u ağzıma aldın mı bu zamana kadar? Benden bir beyanat duydunuz mu? Niye beyanat vermiyorum, orada bazı salaklar var. Beni konuşmak için mevzu arıyorlar” diye konuştu.

"AYRILDIĞIM KULÜPLE İLGİLİ KONUŞMAM"

Ayrıldığı kulüple ilgili konuşmayacağını belirten Güneş, “Oradan ayrılırken bu transfer işine dikkat edin dedim. Sadri beyden rica ettim. Trabzonspor’un transferi önemlidir. O günden beri değişen bir şey yok. Halen orayı anlamadılar. Kimse merak etmesin ben ne diyeceğimi biliyorum. Ayrıldığım kulüple ilgili konuşmam, konuşmayı da doğru bulmam, gereksiz görürüm, cevapta vermem. Ben kendim bir hayat yaşıyorum. Bursa’ya gittim Trabzon’u konuşmadım, Beşiktaş’a geldim yine konuşmam” şeklinde konuştu.

“TRABZONSPOR BUNDAN DOLAYI BÜYÜYEMİYOR”

Şenol Güneş, kendisine Beşiktaşlılar’ın sahip çıktığını belirterek, “Ben hep bedel ödemişim. Şuna üzülüyorum; Trabzonsporluyum deyip de aklıselim olanların bunları konuşması çok çirkin. Demek ki Trabzonspor bundan dolayı büyüyemiyor. Bu tipler olduğundan büyüyemiyor. Bu tiplerin entelektüel seviyesini düzeltemezseniz kulüp büyümez. Sen önce kendi sorunlarına bak. Bana Beşiktaşlılar sahip çıkıyor. Beşiktaşlı Turgay Demir şike süresince Trabzonspor’un yanındaydı, teşekkür ettiniz mi? Ayıp ama çok ayıp. A. Suat, Özkan Sümer ve Şenol Güneş’i sevmeyebilirsin. Ama aşağılamak için kendine uyduruk bir şey bulma” ifadelerini kullandı.

“BENİM TRABZONSPORLULUĞUM ONLARIN DEMESİYLE SÖKÜLMEZ”

Güneş, Trabzonspor’un kupayı hak ettiğini belirterek, “Ben kupayı almadım kardeşim. Bizim olayımız ayrı bir olay. Trabzonspor kupayı hak etti. Peki, aldı mı? Bunu ben ve herkes söylüyor. Niye alamadığını tartışırsın. Benim CV’mde bu kupa görünüyor mu, görünmüyor. Resmi bir şey görünüyor mu? Benim konum Trabzonspor kupayı aldı mı almadı mı değil ki. Ben kendi kariyerime baktığımda orada şampiyonluk kupası görünmüyor. Ben ‘görünüyor’ mu diyeyim. Adam bana yazı yazdı. Şampiyonluk kazanmadın, yaşın şu diye. Toplantının bütününde bugün konuşulanların alakası yok zaten. Ben o yazıya cevap vermek istedim. Trabzon’da başka bir gündem oluşturun. Transfer yapın, iyi bir takım kurun. Bırakın bu işleri. Ben Trabzonsporluyum. Benim kalbimde ne olduğunu biliyorum, ben huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez, onların demesiyle takılmaz, merak etmesinler” değerlendirmesini yaptı.

“SİTEM ETMEN İÇİN ÖNCE SAHİPLENMEN LAZIM”

Camia zarar görmesin diye konuşmadığını vurgulayan Şenol Güneş, “Orada bazıları var, şehre yazık ediyorlar. Sitem etmen için önce bir sahiplenmen lazım. Ben ağlarken yanımda mıydın? Nasıl geldim, nasıl gittim, Trabzonspor’un sorunlarının ne olduğunu kulüpte neler döndüğünü bilen var mı? Ben korumaya çalışıyorum, kötülersem ne olur? Sitem etmen için önce sahiplenmen lazım. Camia zarar görmesin diye konuşmadım. Hiç konuşmamamın sebebi bunlar. Trabzonspor Kulübü’nün başkanı bir değerdir. Kötülemekle camia zarar görür. Benim onu beğenip beğenmemem farklıdır. Sadri bey de, Faruk ağabey de ve Hacıosmanoğlu da başkanlık yapmıştır. Hepsini aynı kefeye koyuyor musun? Benim baktığım açıdan bakmaları mümkün mü? Benim orada 50 yıllık bir hayatım var. Bana kimse anlatmasın.” açıklamalarında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...