Trabzonspor'un yabancı kontenjanı doldu

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'un yabancı oyuncu transferi gerçekleştirebilmesi için mevcut takımdan oyuncu göndermesi gerekiyor.

29.05.2010 - 12:05

Tony Sylva ve Rigobert Song ile sözleşmesi sona eren, Isaac'ı da Manisaspor'a veren Karadeniz ekibinin Alanzinho, Gabriç, Colman, Cale, Yattara, Teofilo, Tjikuzu ve Faty Papy olmak üzere 8 futbolcuyla sözleşmesi bulunuyor.

Bordo-mavililerin 6 artı 2 kontenjanı uygulamasına göre şu anda bir yabancı oyuncuyla anlaşsa dahi sözleşme yapamıyor.

PAPY VE TJİKUZU DÜŞÜNÜLMÜYOR
Trabzonspor'un, mevcut yabancı oyuncularından Faty Papy ve Tjikuzu'ya kadroda yer vermeyi düşünmediği öğrenildi.

Geçen yıl Hollanda'nın 2. lig takımlarından Maastricht'e kiralık olarak verilen Faty Papy'in futbol yaşamına yine bu kulüpte devam etmesi planlanıyor. Aynı takımda forma giyen Brüls ile sözleşmenin bulunmadığı bildirildi.

Geçen sezon Diyarbakırspor'a kiralık olarak gönderilen Namibyalı oyuncu Tjikuzu konusunda da şu ana dek bir teklif olmadığı belirtildi. Trabzonspor, ilk etapta Faty Papy ve Tjikuzu sorununu hallederek yabancı oyuncu transferlerini gerçekleştirmeye çalışacağı kaydedildi.

FORVET VE STOPER
Trabzonspor'un bu iki oyuncuyu göndermesi halinde forvet ve stoper konusunda yabancı oyuncularla sözleşme yapabilecek. Savunmada Polonyalı Arkaidusz Glowacki'yi düşünen bordo-mavililer, forvette ise Panteliç, Jelaviç gibi isimlerle ilgileniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...