Trabzonspor'un yeni hocası Broos

Trabzonspor, Belçikalı teknik adam Hugo Broos ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Anadolu Ajansı 22.06.2009 - 11:50

Trabzonspor'un yeni hocası Broos

İSTANBUL - Uzun süredir teknik adam arayışlarını sürdüren Trabzonspor, 57 yaşındaki Belçikalı teknik direktör Hugo Broos ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Belçikalı teknik adamın yardımcılığını Metin Diyadin yapacak.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Sadri Şener, yeni teknik direktörleri Hugo Broos'un Belçika'da Anderlecht ve Clup Brugge takımlarını şampiyon yaptığını dile getirerek, ''Yeni teknik direktörümüz, deneyimli bir arkadaşımız. Bir yılı opsiyonlu iki yıllık anlaşma sağladık. Daha önce de Belçikalı hocalarla çalıştık. Böyle bir tecrübemiz var. Belçikalılar ile benzer yanlarımız var. Mütevazı insan topluluklarıyız. Umarım hayırlı olur ve bu sezon istediğimiz sonuçları elde ederiz'' dedi.

Hugo Broos'un yardımcılığını Metin Diyadin'in yapacağını ifade eden Şener, ''Kendisi, içimizden yetişmiş bir isim. Turgut Kural hocamız daha çok izleme konusunda kendisine yardımcı olacak. Bir de hocamızın 6 yıldır birlikte çalıştığı yardımcısı var. Ayrıca bir de kondisyoner gelecek. Kendi bünyemizde fizyoterapistlerimiz var zaten. Ekibimiz geniş. Yeni hocamız tesislerimizdeki yeni bölümleri de gezdi. Geçen sezonki hocamız Ersun Yanal'ın bu konudaki katkısı büyük. Bu vesileyle ona teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

BROOS: ŞAMPİYONLUK ÖZLEMİ SONLANDIRMAK İSTİYORUM
Daha sonra söz alan teknik direktör Broos ise Trabzon'da bulunmaktan memnun olduğunu belirterek, ''Daha önce de Trabzonspor'u biliyordum, ancak son günlerde daha iyi tanıma fırsatı buldum. Oldukça profesyonel bir kulübe geldim. Gerçekten etkilenmiş durumdayım. Başkanın da az önce söylediği gibi daha önce kulüp burada başarılı olmuş Belçikalı hocalarla çalışmış. Ben de onların yaptığından daha iyisini yapmaya çalışacağım. Biliyorum 25 yıldır şampiyonluk özlemi var. Bunu sonlandırabilmek için elimden geleni yapacağım'' ifadelerini kullandı.

''YUNANİSTAN’DA GENÇLERİ TAKIMA KAZANDIRDIM''
Broos, en son çalıştırdığı Yunanistan takımının ligden düşmesine ilişkin bir soruya ise ''Oradaki tecrübemin kariyerimi olumsuz etkilediğini düşünmüyorum. Çünkü takıma devre arasında gittiğimde sadece 8 puanı vardı. Olumlu sonuçlar almamıza rağmen kümede kalamadık. Sezon sonunda 25 puan topladık. Kupada Panathinaikos ve Larissa gibi takımları eledik. Gençleri A takıma kazandırdım. Son derece zorlu bir görevdi. Buna rağmen iyi işler yaptığımı düşünüyorum'' yanıtını verdi.

''TANIDIĞIM İSİMLER VAR''
Trabzon'da futbolun ön planda olmasını olumlu olarak değerlendiren Broos, ''Kesinlikle burada olumlu bir hava alıyorum. Stadı ziyaret ettim ve bu şehirde futbolun önem arz ettiğini anladım. 12. adam hususu önemli. Bizler de onlara layık olacağız. Takım hakkında bilgi edindim. Buraya gelmeden önce de tanıdığım oyuncular vardı. Song, Yattara, Colman gibi oyuncuları buraya gelmeden önce de tanıyordum. Elimdeki CD'leri izleyeceğim ve daha kapsamlı bilgim olacak'' dedi.

''TRANSFER İÇİN ZAMANIMIZ VAR''
Broos, transfer konusunda takım hakkında tam olarak net bilgi sahibi olduğu zaman düşüncelerini paylaşacağını da belirterek, ''Öncelikle neye ihtiyacımız olduğunu belirlememiz gerekiyor. Daha sonra isimler hakkında değerlendirme yapacağız. Önümüzdeki hafta kamp başlıyor. Yeteri kadar zamanımız var. Bundan sonraki zamanım bilgisayar başında maçları izlemekle geçecek. Dört gün öncesine kadar burada olacağımı bilmiyordum. İşler hızlı ilerliyor. Bundan sonrası da böyle olacak. Altyapı yetkilileriyle de konuşacağım. Genç ve yetenekli oyunculara şans verdim bugüne kadar. Bunu son olarak Yunanistan'da üç oyuncuyla gerçekleştirdim. Genç oyuncu varsa kadroya katmak için tereddüt etmem'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...