Transfer 4 Ocak'ta başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, ikinci transfer ve tescil döneminin 4 Ocak Pazartesi günü başlayıp, 1 Şubat Pazartesi günü sona ereceği belirtildi.

İSTANBUL - Futbolda 2009-2010 sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi, 4 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, ikinci transfer ve tescil döneminin 4 Ocak Pazartesi günü başlayıp, 1 Şubat Pazartesi günü sona ereceği belirtildi.

Diğer yandan, FIFA'nın 23.09.2009 tarih ve 1205 sayılı sirküleri uyarınca, 5 Ekim 2009 tarihinden itibaren her iki tarafı da Transfer Eşleştirme Sistemine (TMS/Transfer Matching System) dahil olan uluslararası profesyonel futbolcu transferlerinde, Transfer Eşleştirme Sistemi'nin kullanılması ve Uluslararası Transfer Sertifikalarının (ITC) elektronik olarak düzenlenmesi zorunlu hale geldiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Buna göre, Transfer Eşleştirme Sistemi eğitimi alıp, sisteme dahil olmuş Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig kulüplerinin, tüm uluslararası profesyonel futbolcu transferlerini bu sistem üzerinden gerçekleştirmeleri gerekecek. Sisteme dahil kulüplerin, Transfer Eşleştirme Sistemi kullanılmadan uluslararası profesyonel futbolcu transferi yapmaları mümkün olmayacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...