BERLİN - Bundesliga takımlarından Stuttgart'ta oynayan Serdar Taşçı, değerinin 20 milyon euro olduğu şeklinde gazetelerde yer alan haberlerin kendisini gururlandırdığını söyledi.

Serdar, Berlin'de yaptığı açıklamada, "Stuttgart'tan belirli bir ücret karşılığında ayrılabileceğin iddiası ne kadar doğru" şeklindeki bir soruya karşılık, "Benim için 20 milyon eurodan söz edilmesi gurur verici. Stuttgart'ta 2014 yılına kadar sözleşmem var. Bu arada bir şey olursa kulüp karar vermesi lazım" dedi.

Teknik direktör Christian Gross ile herhangi bir sorunu olmadığını ifade eden Serdar, Bayern Münih maçında sakatlıktan yeni çıktığından Gross'un kendisini hazır görmediği için oynatmadığını, bunun da gazetelere sorun olarak yansıdığını kaydetti.

Sadece kaptanlık konusunda gerçekten bir sorun yaşandığını, kendisinin ikinci kaptan olduğunu ve birinci kaptan olmayı beklediğini belirten Serdar, tecrübeli diye takım arkadaşına kaptanlık bandının verilmesine canının sıkıldığını söyledi.

Sakatlık ya da benzeri sorunlar yaşanmaması durumunda Alman milli takımında 2010 Dünya Kupası kadrosunda yer alacağını ifade eden Serdar, Almanya'nın turnuva takımı olduğunu, şampiyonada ilk dörde gireceğine inandığını sözlerine ekledi.