"Trapattoni hata olur"

Türkiye (A) Milli Futbol Takımı ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Macar Kalman Meszöly, (A) Milli Takım teknik direktörlüğü için Trapattoni'nin yanlış seçim olacağını bildirdi.

29.12.2009 - 14:47

"Trapattoni hata olur"

Türkiye'de çok başarılı teknik direktörlerin olduğunu söyleyen Meszöly, Türkiye Futbol Federasyonu'nun İtalyan Giovanni Trapattoni'yi milli takım Teknik direktörlüğüne getirmesi ile ilgili olarak, "Trapattoni yanlış seçim olur, 70 yaşındaki bir kişi ancak danışman olarak getirilebilir" dedi.

Trapattoni'nin futbol kariyerinin başarılarla dolu olduğunu belirten Meszöly, "Ancak her yıl düşüş içinde bir kariyer. Türkiye'de çok değerli hocalar var, bu göreve bir Türk'ün getirilmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Meszöly, bu göreve en uygun kişinin Yılmaz Vural olacağını, Trapattoni'nin ise Vural'a danışmanlık yapabileceğini söyledi.

Türk spor medyasında Trapattoni'nin yanı sıra Hidding ismini de duyduğunu dile getiren Meszöly, "Rusya'yı finallere götüremeyen bir kişinin isminin anılması bile yanlış, Türkiye Futbol Federasyonu neden yabancı istiyor? Türkiye, tarihindeki tüm başarıları yerli hocalarla kazandı" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...