Troisi resmen Kayserispor'da

Gençlerbirliği ile Kayserispor'un arasını açan James Troisi transferi, Kayserispor'un lisans çıkarmasıyla sona erdi.

Haberler 10.07.2009 - 11:25

Gençlerbirliği'nden tartışmalı şekilde Kayserispor'a transfer olan James Troisi, Kayseri'de takımla birlikte çalışmalara katılıyor.

Çarşamba günü Kayserispor ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Avustralyalı genç futbolcu, eşyalarını toplamak için Ankara'ya döndükten sonra yeniden Kayseri'ye geldi. Troisi, takımla birlikte antrenmanlara katılmaya başladı.

Gençlerbirliği yönetiminin kendileri ile sözleşmesinin sürdüğünü iddia ettiği Troisi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde de Kayserispor futbolcusu olarak yer aldı.

Federasyonun sitesinde 7 Temmuz'da Gençerbirliği ile olan sözleşmesi fesih edilen futbolcunun bugün itibariyle Kayserispor'a transfer olduğu bilgisine yer verildi.

Öte yandan, Kayserispor yönetiminin Troisi'nin transferi konusunda konuşmama kararı aldığı öğrenildi. Gençlerbirliği'nin iddia ettiği gibi futbolcu ayartmadıklarını belirten yöneticiler, futbolcunun Gençlerbirliği ile sözleşmesi feshedildikten sonra anlaşma yaptıklarını, bu konuda konuşmak istemediklerini söylediler.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Troisi'nin kendileri ile sözleşmesinin sürdüğünü, Kayserispor'a transferinin söz konusu olamayacağını ileri sürmüştü.

Kayserispor yönetimi, Gençlerbirliği ile sözleşmesi bittikten sonra futbolcu ile anlaştıklarını açıklamış, futbolcunun avukatı da Gençlerbirliği ile yaptıkları protokolde yer alan tazminatı ödeyerek sözleşmeyi sona erdirdiklerini bildirmişti.

Gençlerbirliği cephesi ise söz konusu protokolün sözleşme imzalandıktan sonra geçerliliğini yitirdiğini, bu nedenle tazminat ödenerek futbolcunun serbest kalamayacağını savunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...