Tugay: City altyapısında çalışacağım

Blackburn Rovers forması altında futbola veda eden Tugay Kerimoğlu, yaşantısına İngiltere'de devam edeceğini ve Manchester City kulübünün altyapısında antrenörlük yapacağını söyledi.

Ntvspor 29.05.2009 - 16:54

Tugay: City altyapısında çalışacağım

İSTANBUL - Galatasaray formasıyla 13 yıl mücadele eden, ardından Glasgow Rangers'a transfer olan ve son olarak Blackburn Rovers'ta futbola veda eden Tugay Kerimoğlu, NTV'de yayınlanan Futbol Aktüel programına konuk oldu.

İngiltere'deki futbol kariyerinden, geleceğine kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Tugay Kerimoğlu, yaşantısına bundan sonra da İngiltere'de devam edeceğini ve Manchester City Kulübü'nün altyapısında antrenörlük yapacağını söyledi.

Hedeflediği şeylere her zaman ulaştığını ifade eden Tugay, "Bundan sonraki hedefim, profosyonel insanlarla İngiltere'de altyapıda çalışmak. Manchester City ile anlaşma yaptım ve burada antrenör olarak çalışacağım. Manchester City benim tecrübeme güvenerek benimle anlaşma yaptı. Ara vermeden başlamam gerekiyor, çünkü unutulabilirsiniz. Orada çalışacak olmak, benim için çok büyük bir adım oldu. Kendimi ne zaman güçlü hissedersem teknik direktörlüğe o zaman başlayacağım" dedi.

"İNGİLTERE'DE SAYGI DUYUYORLAR"
İngiltere ve Türkiye'de futbola bakışın farklı olduğuna dikkat çeken Tugay Kerimoğlu, "Türkiye'den ayrıldığımda 29 yaşındaydım. İngiltere'de sistem oturmuş bir sistem. Yaş hiçbir zaman ön planda değil. Ben İngiltere'ye giderken, Türkiye'de futbolu bırakmam gerektiği konuşuluyordu. Orada insanların size saygıyla bakıyor. Sahadaki performansınıza bakıyorlar, yaşınıza değil. Souness zamanında 10 maç üst üste kaybettik. Taraftarın tepkisi, ‘Bir dahaki maçı kazanırsınız, önemli değil' oldu. Her futbolcu sahaya çıkıp, 3 puan almak ister. Futbolculara anlayışlı ve sevgi ile bakmak gerekiyor" diye konuştu.

Profesyonelliğiyle futbolseverlerin takdirini toplayan Tugay, futbolcunun kendisine dikkat etmesi gerektiğini, sadece saha içinde değil saha dışında da hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

"JÜBİLE MAÇI YAPACAĞIM"
Blackburn Rovers formasıyla futbola veda ettiği maçta taraftarların kendisine gösterdiği büyük sevgiye de değinen Tugay, "İnsanlar sevgilerini bir şekilde ifade ederler. İngiliz taraftarları da sevgilerini Türk bayraklarıyla, benim maskelerimle gösterdi. Açıkçası bu kadar sevgi gösterilerini beklemiyordum. Yaptığım işlerden etkilendiler ki böyle bir saygı ve sevgi oluştu taraftarda. Sonu çok güzel bir şekilde bitti. Ama daha jubilem olmadı. İngiltere'de bir jubile maçı yapacağım. Taraftarlar son maçımı jubile olarak sandı ama İngiltere'de benim seçeceğim 2 kulüp maç yapacak. Jübilemi Galatasaray ile oynamak isterim. Eğer tarihler uymazsa ikinci tercihim Glasgow Rangers olacak" dedi.

"TUNCAY BEKLEMEDE"
Tuncay Şanlı'nın Ada'daki durumunu da değerlendiren Tugay, “Tuncay'ın Middlesbrough'ya hizmet ettiği süre içinde taraftarın ona bakış açısı çok farklı. En son konustuğumda ne yapacağını tam bilmediğini söyledi. Boro küme düştüğü için Tuncay da beklemede” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...