Thomas Sivok, ligin bitimine 6 hafta kala siyah-beyazlı takımın şampiyonluk şansını değerlendirdi. Sezonu zirvede tamamlayacaklarına inancının tam olduğunu belirten Sivok, “Matematiksel olarak şansımız oldukça yarışı sürdüreceğiz. Takımdaki inanç hala üst düzeyde. Şansımız çok daha yüksekti, ancak işi karışık hale getiren biz olduk” şeklinde konuştu.

Deneyimli savunma oyuncusuna göre, hafta sonu oynayacakları Trabzonspor maçını kazanmaktan başka çareleri yok. “Eğer şampiyon olmak istiyorsak önümüzdeki tüm maçları kazanmak zorundayız” diyen Çek futbolcu, “Trabzonspor maçı da bu zor maçlardan bir tanesi. Taraftarlarımızın desteği ile bu maçı kazanacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Başarılı savunma oyuncusu, sakatlığı nedeniyle kritik haftalarda forma giyemeyen Matteo Ferrari'nin takım için önemine de dikkati çekti. Sivok, “Sezon başından bu yana Ferrari ile beraber oynadığımız için birbirimize çok alıştık. Kimin nerede hata yapacağını ve açıklarımızı tahmin edebiliyoruz. O olmadığı zaman sıkıntı yaşamam normal” dedi.