Tuna'dan iddialı açıklama

Bursaspor'un savunma oyuncusu Tuna Üzümcü, şampiyonluk iddialarının devam ettiğini belirterek, "Bu stresi kaldırabilecek gücümüz var" dedi.

30.03.2010 - 14:58

Tuna'dan iddialı açıklama

Tuna Üzümcü, takım arkadaşı Stelian Kirita ile birlikte Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 12 hafta sonra gelen İstanbul Büyükşehir Belediyespor yenilgisini 'kaza' olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki maçın ilk yarısında kötü futbol oynadıklarını, duran toplardan kalelerinde gördükleri 2 golle 2-0 yenik duruma düştüklerini anlatan savunma oyuncusu, ikinci yarı iyi futbol sergileyerek farkı bire indirmeyi başardıklarını, ancak oyunu lehlerine çevirme başarısını gösteremediklerini belirtti.

"Hiçbir takım sürekli galip gelemez" diyen Tuna, Bursaspor'un 1,5 yıldır üst üste iki yenilgi almadığını, Antalyaspor ile hafta sonu yapacakları maçı kazanarak zirvedeki yerlerini koruyacaklarına inandıklarını vurguladı.

Yenilgiden çok, İstanbul'a gelen 30 bin taraftara galibiyet sevinci yaşatamadıkları için üzgün olduklarını ifade eden Tuna Üzümcü, şöyle konuştu:
"Bu maçı kazanıp, İstanbul'a kadar gelen taraftarlarımızla Bursa'ya coşkulu bir şekilde dönmek istiyorduk. Yenilgiden ötürü çok üzgünüz. Antalyaspor maçını kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Zirve ve şampiyonluk iddiamız devam ediyor. Futbolcular olarak bu stresi kaldırabilecek gücümüz var."

Bir gazetecinin, "Kalan maçlarda dikiz aynasına mı, yoksa önünüze bakarak mı mücadele edeceksiniz?" yönündeki soruya başarılı defans oyuncusu, "Biz hep önümüze baktık. Her maçı tek tek değerlendirdik. Rakiplerin aldığı sonuçlarla ilgilenmedik. Bundan sonra da böyle olacak. Moral bozmadan, belirlenen hedefe doğru yürüyeceğiz" yanıtını verdi.

Stelian Kirita da İstanbul Büyükşehir Belediyespor yenilgisini unutup, Antayaspor maçını düşünmeye başladıklarını söyledi.

İstanbul'daki yenilgiyi konsantrasyon eksikliğine bağlayan Kirita, "Şimdi moral bozmadan Antalyaspor maçını düşünmemiz lazım. Eğer iyi konsantre olursak bu maçı yüzde 100 kazanırız" dedi.

Takımda fazla forma şansı bulamadığının anımsatılması üzerine Rumen futbolcu, "İlk 11'de yer alamadığım için moralim bozuk ama profesyonel bir futbolcu olarak çalışmaya devam ediyorum. Ben bu takım için, taraftar için oynuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kirita, "Takımda ilk 11'de yer bulamadığın için Ertuğrul Sağlam ile konuştun mu?" yönündeki soruyu, "Ben sadece antrenmanda çalışıyorum. Benim bu konuyu konuşmama gerek yok" diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...