Tuncay dahil 10 yolcu

Premier Lig'deki ikinci sezonlarında disiplin sorunlarıyla gündeme gelen Stoke City'de menajer Tony Pulis, 10 futbolcuyla yollarını ayırmak için hazırlık yapıyor. Bu isimler arasında kavga edenler yok ama Tuncay Şanlı var.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 08:40

Tuncay dahil 10 yolcu

İngiliz Guardian gazetesin haberine göre, İngiltere Premier Lig'de mücadele eden Stoke City'nin menajeri Tony Pulis, "takım ruhu"nu korumak adına sezon sonu 10 futbolcuyu göndermeye çalışacak. Bu oyuncular arasında, milli futbolcu Tuncay Şanlı'nın da adı geçiyor.

Son karşılaşmasında Chelsea'ye 7-0 mağlup olan Stoke City'de maçın ardından kavga ettikleri iddia edilen Abdoulaye Faye ile Glenn Whelan ise, gönderilecekler listesinde yok. Yine Guardian'in haberine göre, 7-0'lık Chelsea hezimetinden sonra soyunma odasında Abdoulaye Faye'nin takım arkadaşı Glenn Whelan'a yumruk attığı öne sürülmüştü.

Tony Pulis'in takımdaki disiplin sorununu çözmeye çalışmak isterken, göndermek istedikleri arasında bu iki oyuncunun adının geçmemesi İngiliz basınında bu gelişmenin ilginç yanı olarak değerlendiriliyor.

10 kişilik listeden adı basına sızanlar James Beattie, Tuncay Şanlı, Liam Lawrence ve Dave Kitson olarak iddia edildi.

Bu arada takımdan ayrılması beklenenler arasında, Pulis'in Aralık ayında kavga ettiği iddia edilen James Beattie de var. Stoke City'nin 5 Aralık 2009'da Arsenal'e 2-0 mağlup olduğu maçın ardından menajer Pulis ile James Beattie'nin yumruk yumruğa kavga ettikleri iddia edilmişti.

Guardian, Tuncay Şanlı'nın da zamanla geçinilmesi zor bir kişi olduğunu kanıtladığını yazarken, gazete bu görüşüne örnek olarak Tuncay'ın Kasım ayında deplasmanda oynanan Hull City maçında, oyuna girmesinden yedi dakika sonra dışarı alınmasına kızarak yedek kulübesine uğramadan sahadan ayrılmasını ve Mart ayındaki Aston Villa maçında da aynı hareketi tekrarlamasını gösterdi. Bu arada Chelsea'ye 7-0 kaybedilen maçta da Kitson oyundan alındığında doğrudan soyunma odasına gitti.

Tuncay, Middlesbrough'dan 5 milyon pound karşılığında transfer edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...