TBF Başkanı ve FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı Turgay Demirel, Türkiye'de gerçekleştirilecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası organizasyonuyla ilgili temaslarda bulunmak üzere İsviçre'ye gidecek.

5 Şubat Cuma sabahı Cenevre'ye gidecek olan Demirel, burada başta FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann olmak üzere FIBA'nın üst düzey yetkilileriyle görüşecek.

Cenevre'deki temasları sırasında 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na yönelik olarak sürdürülen hazırlık faaliyetleri hakkında FIBA yetkililerine bilgi verecek ve son gelişmeleri aktaracak olan Demirel, sponsorluk, pazarlama, tanıtım, bilet satışları, tesisler, ulaşım ve konaklama gibi önemli gündem başlıklarının görüşüleceği ve değerlendirmelerin yapılacağı bir dizi toplantıya katılacak.

AVRUPA BASKETBOLUNUN NABZI MÜNİH'TE ATACAK
TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy ve TBF Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam ise yarın akşam Almanya'ya gidecek.

Özsoy ve Turam, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde Münih'te düzenlenecek FIBA Avrupa Genel Sekreterler Toplantısı ile Ulusal Federasyonlar Semineri'ne katılacak.

FIBA Avrupa'nın bu yıl 6.'sını gerçekleştireceği Genel Sekreterler Toplantısı 5 Şubat Cuma günü, bu yıl 3.'sü yapılacak Ulusal Federasyonlar Semineri ise 6 Şubat Cumartesi günü düzenlenecek. Avrupa basketbolunu yakından ilgilendiren birçok konunun masaya yatırılacağı toplantılarda önemli tavsiye ve prensip kararları alınması bekleniyor.

Özsoy ve Turam ayrıca, Münih'te bulunacakları temaslar sırasında Avrupa basketbolunun ve katılımcı ülke federasyonlarının önde gelen isimlerini 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na davet ederek, şampiyona ve ülke tanıtımına katkıda bulunacaklar.