Karşılaşmaya Darüşşafaka Doğuş, Redding'in, Anadolu Efes ise Heurtel'in sayılarıyla başlarken, Semih Erden ve Harangody ile etkili olan ev sahibi ekip, 3. dakikayı 9-4 önde geçti. Ardından Granger, Brown ve Cedi Osman'la basketler bulan Anadolu Efes, 7-0'lık seri yaparak 5. dakikada 11-9 öne geçmeyi başardı. Darüşşafaka Doğuş, savunma sertliğini artırırken, Harangody ve Johnson'ın kazandırdığı basketlerle ilk periyodu 15-13 üstün geçti.

İkinci çeyreğin hemen başında Johnson'un üç sayılık basketiyle tekrar öne geçen (16-15) Anadolu Efes, oyunun kontrolünü ele aldı. Rakibinin düşük şut yüzdesi ile top kayıplarını iyi değerlendiren lacivert-beyazlılar, Saric, Heurtel ve Cedi Osman'la basketler kazanarak 6. dakikada 8 sayılık (30-22) farka ulaştı. Darüşşafaka Doğuş karşısında savunmada da başarılı bir performans ortaya koyan Anadolu Efes, devreyi 34-26 önde kapattı.

Üçüncü periyoda Harangody ve Mehmet Yağmur'un basketleriyle 5-0'lık bir seriyle başlayan Darüşşafaka Doğuş, 21. dakikada farkı 3 sayıya (31-34) indirmesine karşın, Anadolu Efes rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Granger, Tyus ve Cedi Osman'la bulduğu sayılarla etkili olan lacivert-beyazlı ekip, 24. dakikada farkı 10 sayıya (43-33) çıkardı. Semih Erden'le pota altını iyi kullanmaya başlayan Darüşşafaka Doğuş, dış atışlarda ise Markoishvili ve Wilbekin'le skorer bir oyun ortaya koydu ve son çeyreğe girerken farkı 5 sayıya düşürdü: 50-55

Mücadelenin son periyodu oldukça çekişmeli geçerken, Semih Erden, Harangody, Redding ve Wilbekin'le sayılar bulan Darüşşfaka Doğuş, Anadolu Efes'te Heurtel'i durduramadı. Fransız oyun kurucu, attığı kritik basketlerle takımının taşıyıcısı oldu ve lacivert-beyazlı ekip 37. dakikada 68-60 üstünlüğünü sürdürdü. Darüşşafaka Doğuş, son bölümde Wilbekin ile Redding'in kazandırdığı basketlerle oyuna yeniden ortak oldu. Ev sahibi ekip, bitime 30 saniye kala farkı 2 sayıya kadar (68-70) indirirken, son 6 saniyeye de bu şekilde girildi. Anadolu Efes, Heurtel'in faul atışlarından bulduğu sayılarla maçtan 72-68 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Anadolu Efes, grupta 4. galibiyetini, Darüşşafaka Doğuş ise 7. yenilgisini aldı.

MAHMUTİ DİSKALİFİYE EDİLDİ

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, son çeyrekte hakem kararlarına itirazları sonrası diskalifiye edildi.

Maçın 32. dakikasında yaptığı itirazlar nedeniyle peş peşe iki teknik faul alan Mahmuti, diskalifiye edilerek sahadan çıkarıldı.

Anadolu Efes'in 60-51 önde olduğu sırada Mahmuti saha dışında kalırken, kalan bölümde yerine yardımcısı Recep Şen takımı idare etti.

Salon: Volkswagen Arena
Hakemler: Christos Christodoulou (Yunanistan), Eddie Viator (Fransa), Milos Koljensic (Karadağ)

Darüşafaka Doğuş: Mehmet Yağmur 3, Gordon 9, Redding 12, Harangody 9, Semih Erden 11, Wilbekin 17, Slaughter, Markoishvili 3, Emir Preldzic, Bjelica, Furkan Aldemir 2, Ender Arslan 2
Anadolu Efes: Granger 14, Heurtel 21, Cedi Osman 13, Brown 4, Dunston 3, Tyus 2, Furkan Korkmaz, Saric 4, Johnson 11, Doğuş Balbay

1. Periyot: 15-13
Devre: 26-34
3. Periyot: 50-55