Türk futbolu, 'penaltı kralı'nı kaybetti

A Milli Futbol Takımı'nın eski oyuncularından Yorgo "Koço" Kasapoğlu, hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.04.2016 - 13:03

Türk futbolu, 'penaltı kralı'nı kaybetti

İstanbulspor kulübünden yapılan açıklamaya göre, geçen hafta İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ortopedik müdahale geçiren ve taburcu edilen, Kostas Kasapoğlu olarak da bilinen Rum asıllı Türk Eski Milli futbolcu 80 yaşında İstanbul'da hayata gözlerini yumdu.     

Futbola 1950 yılında, doğduğu Büyükada'nın amatör kulübü Adalarspor'da başlayan ve 1956'da transfer olduğu İstanbulspor'da 15 sezon forma giyen Kasapoğlu, 1972-73 sezonunda Taksimspor'da oyunculuk ve teknik direktörlük yaptı.     

Hayatı boyunca kullandığı penaltılardan biri hariç hepsini gole çevirdiği için "penaltı kralı" unvanıyla anılan kasapoğlu, 25 kasım 1956'da Çekoslovakya ile oynanan ve 1-1 berabere sonuçlanan özel maçta ilk kez A Milli  Takım formasını giydi. Kadri Aytaç'ın yerine oyuna dahil olan Kasapoğlu'nun, A Milli Formayı giydiği tek maç bu oldu.     

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kasapoğlu için yayımlanan başsağlığı mesajında,  "A Milli Takım eski oyuncularından Yorgo 'Koço' Kasapoğlu'nun hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Yorgo 'Koço' Kasapoğlu'na tanrıdan rahmet, ailesi, tüm sevenleri ve futbol ailesine başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.     

Kasapoğlu'nun naaşının, 8 Nisan cuma günü saat 14.30'da Büyükada Aya

Dimitri Kilisesi'nde düzenlenecek törenin ardından Büyükada Ortodoks Mezarlığı'na defnedileceği kaydedildi.      

Sayfa Yükleniyor...