Türk Messi yeterli bulunmadı

Norveç'in Rosenborg takımında denenen Muhammed Demirci beğenilmedi. Norveç basınına göre, Türk Messi olarak adlandırılan genç oyuncu fizik olarak yeterli bulunmadı.

Ntvspor 22.06.2015 - 16:01

Türk Messi yeterli bulunmadı

Norveç basınına göre Muhammed Demirci geri gönderildi. Rosenborg teknik  direktörü Kare Ingebritsen 20 yaşındaki oyuncuyu yeterli bulmadıklarını söylerken, "Bir futbolcunun Rosenborg’da oynayabilmesi için fizik olarak üst kalitede olması gerekir. O değildi. Evine dönüyor. Beşiktaş ile çalışacak ve forma girecek" dedi.

Muhammed Demirci ile geri dönmesi konusunda uzlaştıklarını vurgulayan Ingebritsen, "Geri gelmesi için uzlaştık. Ama olup olmayacağını, ne zaman olacağını bilemem. Önce fizik olarak hazır olsun” diye konuştu.

Brutten, Muhammed Demirci'nin geri dönmek istediğini de vurgularken, "Çok olumlu bir oyuncu. Rosenborg'da olmaktan dolayı gerçekten mutluydu. Rosenborg'la ilgili olumlu düşünceleri var ve geri dönmeyi istiyor" ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş altyapısında yetişen Muhammed, 2010 yılından A takıma yükseldi. A takım kadrosunda belli aralıklarla forma giyen 21 yaşındaki oyuncu, geçen sezon başında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralandı. Geçen sezon 14 maçta forma giyen Muhammed'in siyah beyazlı takımla bir yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...