Türk Telekom kader maçında

Avrupa Kupası E Grubu'nda mücadele eden Türk Telekom, gruptaki son maçında Belçika'nın Spirou Charleroi Basket takımıyla yarın saat 20.30'da karşılaşacak.

Basketbol Avrupa Kupası E Grubu'nda son maçına çıkacak olan Türk Telekom, Belçika'ya umutlu gitti.


Türk Telekom, Belçika'nın Spirou Charleroi Basket takımı ile yarın saat 20.30'da karşılaşacak.

Türk temsilcisi, E Grubu'ndaki son maçı için teknik menajer Ercüment Sunter'den yoksun olarak Belçika'ya gitti.

Grupta hiçbir iddiası olmayan Belçika'nın Spirou Charleroi Basket takımı ile deplasmanda karşılaşacak olan Türk Telekom, bu maçtan galibiyetle ayrılarak Spartak St. Petersburg-Bilbao Basket maçının sonucunu bekleyecek. Bu iki karşılaşma sonrasında Türk Telekom kazanır, Rusya'daki maçta da İspanyol takımı Bilbao galip gelirse, Türk temsilcisi İspanyol ekibinin ardından 2. tura yükselen ikinci takım olacak.

Belçika'da kazanacaklarını iddia eden Türk Telekom Antrenörü Merih Çakıroğlu, Rusya'dan gelecek haberi bekleyeceklerini belirterek, ''Rakibimizin grupta iddiasının olmaması bizim için bir avantaj. Ben bu zorlu deplasmandan galip geleceğimize inanıyorum. Rusya'dan gelecek Bilbao galibiyeti haberiyle de gruptan çıkacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.WILSON ŞOKU
Belçika'nın Spirou Basket Charleroi takımıyla kader maçına çıkacak olan Türk Telekom'da Lamayne Wilson şoku yaşanıyor.

Avrupa kupalarında yoluna devam edebilmesi için deplasmanda oynayacağı maçta rakibini mutlaka yenmesi gereken Türk Telekom, bu önemli maçta Wilson'dan faydalanamayacak. Karısının doğum yapacak olması nedeniyle Spartak St. Petesburg ile oynanan maçın ardından izin alarak Amerika'ya eşinin yanına giden Wilson dönmedi.

Takıma Belçika'da katılması planlanan, ancak her türlü çabaya rağmen kendisine ulaşılamayan ABD'li oyuncu, menajeri aracılığıyla maça gelemeyeceğini bildirdi. Wilson'ın eşinin henüz doğum yapmadığı ve bu yüzden Belçika'ya gelmediği öğrenildi.

Bu olay Türk Telekom kafilesinde 'soğuk duş etkisi' yaratırken, antrenör Merih Çakıroğlu'nun yönetime başvurarak davranışından ötürü Wilson'ın cezalandırılmasını isteyeceği bildirildi. Türk Telekom yönetiminin, bu gelişmeler üzerine Wilson'a ağır para cezası vermesi bekleniyor.

KADRO SIKINTISI
Wilson'un Belçika'ya gelmemesiyle Türk Telekom'da kadro sıkıntısı baş gösterdi. Kısa bir süre önce Andre Owens ile yollarını ayıran başkent temsilcisi, Belçika'ya 10 sporcuyla gitti.

Sakatlığı bulunan Serkan Erdoğan'ın da forma giyememesi durumunda Türk Telekom, maça 9 kişiyle çıkma durumuyla karşı karşıya kalacak. Antrenör Merih Çakıroğlu'nun Wilson'ın geri dönmemesi sonrasında gerek duyulması durumunda Serkan Erdoğan'ı riske ederek, yıldız oyuncuyu maçın belli bölümlerinde oynatmayı düşündüğü öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...