'Turkcell Süper Lig’le yola devam'

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Süper Lig'in isim hakkının 1 yıl daha kendilerinde olduğunu ve gelecek sezon da ligin adının Turkcell Süper Lig olacağını söyledi.

03.06.2010 - 11:38

İSTANBUL - Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Süper Lig'in isim hakkının 1 yıl daha kendilerinde olduğunu ve gelecek sezon da ligin adının Turkcell Süper Lig olacağını söyledi.

Turkcell Genel Müdürlüğü binasında yapılan toplantıda spor basınıyla bir araya gelen Öztürkler, futbol, basketbol ve bireysel sporlara verecekleri desteğin artarak devam edeceğini belirtti.

2002 yılında Türk futbol milli takımlarının sponsorluğuyla yola çıktıklarını ifade eden Öztürkler, ardından Basketbol Milli Takımı, Turkcell Süper Lig isim sponsoru ve son olarak da 28 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası'nın ana sponsoru olduklarını dile getirdi.

Son dönemde Süper Lig'in isim hakkıyla ilgili spekülasyonlar yapıldığını hatırlatan Öztürkler, şöyle konuştu:

''Süper Lig, 2010-2011 sezonunda da Turkcell Süper Lig olarak  devam edecek. İsim hakkımız gelecek yıl için de sürüyor. Daha sonraki yıllar için de Digitürk ile görüşmeler yapıyoruz. 2015 yılına kadar Süper Lig'in Turkcell Süper Lig olarak kalmasını istiyoruz. 2005 yılından bu yana Turkcell Süper Lig'in kalitesini hep beraber artırdık ve Avrupa'nın önemli liglerinden biri oldu. Teknolojideki gücümüzü sporun eğlenceli yönleriyle bütünleştiren bir çok ürün ve servis sunuyoruz. Türkiye, Turkcell Süper Lig'i çok seviyor ve biz de Turkcell Süper Lig hiç bitmesin istiyoruz.''

4 BÜYÜKTEN ÇOK BÜYÜĞE...
Türk futboluna verdikleri desteğin bu yıl meyvelerini topladıklarını belirten Öztürkler, Bursaspor'un elde ettiği başarının Türkiye için devrim olduğunu ifade etti.

Anadolu kulüplerine verdikleri desteği ''dört büyükler''den ''çok büyükler''e ulaşmak olarak nitelendiren Öztürkler, ''Bursaspor çok büyük bir iş başardı. Bizim de kurduğumuz hayal gerçek oldu. Dört büyükleri çok büyükler yapmak istedik ve Bursaspor ile de bu hayalimiz gerçekleşti. Bursaspor ayrıca Turkcell Fair Play Ligi'nin de şampiyonu olarak hem centilmen hem de şampiyon olunabileceğini kanıtladı. Biz de bu başarıyı 1 milyon 250 bin lira ile ödüllendirdik'' dedi.

Futbolun yanı sıra basketbola da önemli yatırım yaptıklarını belirten Öztürkler, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası'na ana sponsor olduklarını da kaydetti.

Dünya Basketbol Şampiyonası heyecanının Türkiye'de yaşanması için birçok servis, ürün ve paket geliştirdiklerini kaydeden Öztürkler, şampiyonaya Turkcell'in de renk katacağını ifade etti.

GELECEĞE KOŞANLAR PROJESİ
Koray Öztürkler, takım sporlarına verilen desteğin ardından bireysel sporlarda da Türkiye'yi temsil edecek başarılı sporcular yetiştireceklerini söyledi.

2008 Pekin Olimpiyatları'nda Türk sporu adına üzücü sonuçlar alındığını anlatan Öztürkler, şöyle devam etti:

''Olimpiyatlarda Türk sporunu başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek bundan sonra sporda odak alanımız olacak. Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz 'Geleceğe Koşanlar' projemizle Türkiye'ye yakışan, madalyalar kazanacak değerli sporcular yetiştireceğiz. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz bu projede, sadece para vermekle kalmayıp, seçtiğimiz sporcuları sürekli gelişimlerini takip edeceğiz. 11 ilde yüzme, tenis, halter, kayak, görme engelli bisiklet ve atletizm branşlarında ilk aşamada 180 sporcuya destek vereceğiz. Bunun için profesyonel ekipler kurduk. Çok küçük yaşta belirlenen başarılı sporcuların sağlık kontrollerinden, performans artırımlarına, profesyonel antrenör, kamp ve burs desteğine kadar düşünülerek müsabakalara dünya standartlarında hazırlık yapmaları için tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Hedefimiz 2016 Olimpiyatlarında Türkiye'ye madalyalar kazandırmak olacak.''

Milli tenisçi Marsel İlhan'ın ''Geleceğe Koşanlar'' projesindeki sporcular için bir rol model olacağını belirten Öztürkler, ''Marsel'e hem maddi hem de teknolojik destek veriyoruz. Marsel, yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarda çok önemli başarılar elde etti. 'Geleceğe Koşanlar' sporcuları Marsel'e verdiğimiz desteği görerek başarılı olduklarında kendilerinin de böyle destekleneceğini düşünüp daha ciddi çalışacaklar. Hedefimiz yeni Marseller yaratmak'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...