Türkiye GP'sine yeni sponsor

Haziran ayında yapılacak Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin resmi isim sponsoru ING Bank oldu.

Haberler 23.02.2009 - 16:46

ING Grubu, Formula 1 yarışlarında bu yıl Türkiye ayağının resmi sponsoru oldu.

Formula 1 ING Türkiye Grand Prix'si, 5–7 Haziran 2009 tarihleri arasında İstanbul Park'ta yapılacak.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan ING Bank Perakende Bankacılık Genel Müdür Başyardımcısı Vincent van den Boogert, ''Güçlü bir giriş yaptığımız Türk bankacılık sektöründe böylesine önemli ve prestijli bir organizasyona adımızı vermekten mutluluk duyuyoruz. F1 ruhu, şirket kültürümüzün vazgeçilmez öğelerinden olan ekip çalışmasını ve sürekli yükselen performans ve gelişimi mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Grubumuzun dünya çapında verdiği bu desteği sponsorluğun son sezonunda Türkiye'ye taşıyarak, bu heyecanı hem F1 tutkunları hem de müşterilerimizle paylaşmış olacağız'' dedi.

ING Grubu, son 3 yıldır da Fernando Alonso'nun baş pilotluğundaki ING Renault F1 Takımı'nın isim sponsorluğunu yapıyordu. Grup ayrıca, bugüne kadar Avustralya, Belçika ve Macaristan Grand Prix'lerinin de resmi sponsorluğunu üstlendi.

Öte yandan ING Grubu, geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeniden yapılanma programı çerçevesinde, 2009 sonu itibarı ile sona erecek olan F1 sponsorluğu anlaşmasını yenilemeyecek. Ancak, sponsorluğun bu son sezonunda Türkiye'de koşulacak Formula 1 yarışının resmi isim sponsoru olarak desteğini sürdürecek.

Sayfa Yükleniyor...