'Türkiye övgüyü hak eden bir takım'

Hazırlık maçında Türkiye'ye 2-1 kaybeden Belarus'un hocası, maç sonu toplantısında Milli Takım'la ilgili değerlendirme yaptı.

Anadolu Ajansı 20.11.2013 - 07:04

'Türkiye övgüyü hak eden bir takım'

Mersin'de oynanan Türkiye-Belarus maçının ardından (MAÇ HABERİNE GİT), A Milli Takım adına antrenör Hamza Hamzaoğlu, Belarus adına da teknik adam Georgi Kondratiev basın toplantısı düzenlediler.

Kondratiev, "Güzel bir oyun oldu. İki taraf da bol pozisyon buldu. Türkiye bizim açımızdan bir pozisyon daha değerlendirdi. Biz de değerlendirebilirdik. Maça ortaktık. Biz de kazanabilirdik, ama Türkiye kazandı" dedi.

"Türkiye çok iyi ve övgüyü hak eden bir takım" diyen Kondratiev, "İleride daha iyi olacak bir takıma sahipler" diye konuştu.

Sözlerine, "Öncelikle Fatih Hocamın herkese selamı var. Kendisi affınıza sığınarak Adana'daki ailesini görmeye gitti. Yine karşınıza ben geldim, geçen sefer de bana jest yapmıştı" şeklinde Hamza Hamzaoğlu ise şunları söyledi:

"Son dakikada da olsa güzel bir golle maçı kazanmayı başardık. Oynadığımız iki maçta da galip gelmek önemliydi. Bunun yanında tabii kazandığımız çok şey var... 7 arkadaşımız ilk defa A Milli Takım formasını giydi. Mümkün oldukça çok arkadaşımızı görme şansını yakaladık. Bu maçlar bizim için oldukça verimli geçti. İnşallah bundan sonra A Milli Takım kadrosuna çok daha yeni, yetenekli arkadaşları da davet ederiz. Ama bugüne kadar hizmet eden arkadaşlardan da azami surette faydalandık. İnşallah önümüzdeki turnuvalara iyi bir şekilde hazırlanacağız."

DEFANS HATALARI
Bir soru üzerine Hamzaoğlu, "Aslında defans hataları belki kulüp takımlarında düşündürücü olabilir. Burada çok fazla düşündürecek bir şey olacağını sanmıyorum. Çünkü çok kısa süre bir arada oldular. İlk defa beraber oynayan arkadaşlarımız var. Bu tür bireysel hatalar ve duruş hataları mutlaka olacaktır. Bunları da bekliyorduk zaten. Ama yaptığımız her türlü olumsuzluklara rağmen yine de olumlu yaptığımız bir çok şey var. Bu anlamda oynayan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.

"DEMORALİZE OLMAMALIYDIK"
Bir başka gazetecinin sorusunu yanıtlayan Hamzaoğlu, şunları söyledi:

"Beni bu maçta tatmin etmeyen şey demoralize oluşumuzdur. Oyun anlayışımızı şartlar ne olursa olsun sürdürmeye çalışıyoruz. Sürdürmeye de çalışmamız gerekir. Gol yiyebiliriz, bu bizi asla demoralize etmemelidir. Aksine daha hırslandırmalı daha da iyi oynamaya çalışmalıyız. Biraz bunun üzerinde durabiliriz. Fakat genel anlamda oyuna baktığımızda bir çok arkadaşımızın Milli Takım formasını yeni giydiğini düşünürsek bu iki maçta ortaya koyduğumuz performans bence oyuncu arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz açısından çok olumludur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...