"Türkiye'nin 1 numaralı golcüsü"

Cenk Tosun, yeni kulübü Everton'ın formasını giymeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Ntvspor 12.01.2018 - 13:55

"Türkiye'nin 1 numaralı golcüsü"

Kulüp dergisine röportaj veren milli futbolcu, dünyanın en iyi ligine geldiğini söyledi.

Cenk "Burada agresif bir futbolcu oynanıyor ama ben de güçlü bir santforum. İngiliz futbolunun bana uygun olduğunu düşünüyorum. Üst üste 2 kez şampiyonluk yaşamış bir takımdan, benzer hedefleri olan bir kulübe geldim. Kariyerimde yeni bir sayfa açmak için doğru bir zamandı ve en büyük hayalimi gerçekleştirdim" dedi.

"O HER ZAMAN ÇOK BEĞENDİĞİM BİR OYUNCUYDU"

Lejyoner futbolcu, Everton taraftarının hasretini çektiği birinci forvet mevkisini dolduracağından emin konuştu. Cenk "İki ayağımı da kullanabiliyor olmam benim için büyük bir artı. Ceza sahası içinde yakaladığım fırsatları genellikle gole çeviriyorum. 26 yaşındayım ve kendimi fizik olarak harika hissediyorum. Tabii hala geliştirmem gereken yanlarım olduğunu da biliyorum" ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, Beşiktaş'taki ilk 2 sezonunda arkasında kaldığı Mario Gomez ve Demba Ba'nın kendisine önemli tecrübeler kazandırdığını dile getirdi. Cenk "Everton'da da çok büyük futbolcularla oynayacağım. Özellikle Wayne Rooney'le aynı takımda olmak büyük bir onur. O her zaman çok beğendiğim bir futbolcuydu" dedi.

"TÜRKİYE'NİN 1 NUMARALI GOLCÜSÜ"

Cenk, Premıer League'de forma giyeceği için heyecanlı olmasına karşın Beşiktaş'tan ayrılmasının kolay olmadığını söyledi. 26 yaşındaki futbolcu "Beşiktaş'ın önünde önemli bir Bayern Münih eşleşmesi var. Hiçbir futbolseverin kaçırmak istemeyeceği iki maç olacak. Ben artık Beşiktaş'ta değilim ama eski takım arkadaşlarıma çok güveniyorum" diye konuştu.

Derginin aynı sayısına konuşan Everton Menajeri Sam Allardyce da Cenk'ten övgüyle bahsetti. Allardyce "Türkiye'nin 1 numaralı golcüsü. İki ayağını da kullanabilen, hava toplarında etkili, ceza sahası içinde iyi pozisyon alabilen bir futbolcu. Cenk, bu fiyata Avrupa'da alabileceğiniz en iyi forvet" dedi.

Allardyce, son olarak Tottenham ile oynayacakları maçın kadrosunda Cenk Tosun'un da olacağını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...