Türkiye'nin yeşil çimdeki başarısı

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye'nin çok kısa sürede golfte büyük başarılar elde ettiğini bildirdi.

Haberler 01.05.2010 - 17:56

Ahmet Ağaoğlu, Türkiye'nin ev sahipliğinde 2012 yılında yapılacak Dünya Amatör Golf Şampiyonası'nın tanıtımı amacıyla Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde basın toplantısı düzenledi.

Dünya Yazarları Birliği (AIPS) Başkanı Gionni Merlov ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Esat Yılmaer ve yabancı spor yazarlarının da izlediği toplantıda konuşan Ağaoğlu, 2012 Dünya Amatör Golf Şampiyonası'nın Belek'te yapılacağını belirtti. Ağaoğlu, ''Türkiye çok kısa bir sürede golfte büyük başarılar elde etti. Bunun en büyük örneği ise genç bir federasyon olmamıza rağmen, 2012 yılında Dünya Amatör Golf Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olmamız'' dedi.

Turnuvanın Belek Turizm Merkezi'ndeki Gloria Golf Clup ve Cornellia Golf Clup National'de düzenleneceğini kaydeden Ağaoğlu, Belek'in 2008 yılında Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği'nce Avrupa'nın en iyi golf destinasyonu seçildiğini ve ödüllendirildiğini hatırlattı. Türkiye'de golf sporunun 1895 yılında başlamasına rağmen, yüzyıl sonra 1996 yılında Türkiye Golf Federasyonu'nun kurulduğunun altını çizen Ağaoğlu, Türk golfünün ondan sonraki 14 yıl içinde atağa kalktığını belirtti.

Ağaoğlu, Türkiye Golf Federasyonu'nun dünya golf tarihinde bu şampiyonayı alan en genç federasyon olarak tarihe geçtiğine de değinerek, şampiyonaya bin 500 amatör golf oyuncusunun katılmasının beklendiğini söyledi.

Ağaoğlu, Türkiye'nin 3-9 Mayıs 2010 tarihleri arasında National Golf Club'da Ladies European Tour, 6-10 Temmuz 2010 tarihleri arasında Klassis Golf Kulübü'nde yapılacak olan Boys Team Championship'e de ev sahipliği yapacağını ifade etti.

Toplantıya katılan Türk ve yabancı gazeteciler yemekten sonra Gloria Golf Clup sahasını gezdi.

Sayfa Yükleniyor...