'Türkiye'nin yüzde 85'i mutlu'

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, şampiyonluğun ilan edildiği Çaykur Rizespor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 27.04.2014 - 23:03

'Türkiye'nin yüzde 85'i mutlu'

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Mahmut Uslu, açıklamalarda bulundu.

19. şampiyonluğun Türk futboluna hayırlı olmasını dileyen Uslu, "Türk futboluna şampiyonluğumuz hayırlı olsun. Gecikmiş bir şampiyonluk oldu. Yaklaşık olarak 15 yıldır Aziz Yıldırım yönetimi, Fenerbahçe'yi yönetiyor. Sadece 1 sene hariç ya birinci, ya da ikinci olmuş. Türk futbolunu domine etmiş" diye konuştu.

Yeniden yargılanma taleplerini de bir kez daha dile getiren Uslu, "Başkanımızın kamu vicdanını yaralar şekilde 1 sene hapis yatması ve sonrasında bu şampiyonluk çok anlamlı. Çete denen yargı tarafından haksız şekilde yargılandık. Tüm Türkiye'ye sesleniyoruz. Bu şampiyonluk kamu vicdanına seslenmemizi mecbur kılıyor. Fenerbahçe'nin yeniden yargılanmasını istiyoruz. Fenerbahçe yeniden yargılanıp aklandığında da Türkiye'nin %85'i çok mutlu olacaktır. Vicdanları rahatlayacaktır. Yeniden, bağımsız mahkemelerde adil yargılanma talebimizi vicdanı olan herkese, tüm yetkililere iletiyoruz. Fenerbahçe yeniden yargılanıp aklandığında da Türkiye'nin %85'i çok mutlu olacaktır" ifadelerini kullandı.

Mahmut Uslu, bu şampiyonluğun Fenerbahçeli olsun olmasın herkese armağan ettiklerini de belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...