Üç büyüklere mesaj var

Hamburg'daki görevinden ayrılan Erdinç Sözer, Türkiye'deki 3 büyük takımdan birini çalıştırmak istediğini söyledi.

Haberler 30.04.2010 - 12:44

Üç büyüklere mesaj var

Almanya 1. Futbol Ligi takımlarından Hamburg'da görevden alınan teknik direktör Bruno Labbadia ile birlikte takımdan ayrılmak durumunda kalan ''Eddy'' lakaplı antrenör Erdinç Sözer, ''Türkiye'deki 3 büyük takımdan birini çalıştırmak isterim. Labbadia ile biz bir ekibiz. İstanbul'da çalışmak benim için çok büyük bir görev olur. İstanbul içimden hiç çıkmadı'' dedi.

Almanya'nın Darmstadt kentine taşınma hazırlığı içinde olan Sözer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Hamburg takımı ile sözleşmemizin bitmesine daha 2 yıl vardı. Hamburg'u, teknik direktör Bruno Labbadia ile birlikte gerek Avrupa'da, gerekse Bundesliga'da çok iyi bir seviyeye getirdiğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Görevden alınmalarına çok üzüldüğünü ifade eden Sözer, şunları söyledi:
''Gelişmelerden dolayı çok üzüldüm. Bunu beklemiyordum. Hamburg büyük bir spor kulübüne sahip ve güzel bir kent. Hamburg'da çok verimli ve başarılı bir yıl geçirdik. Teknik direktörüm ile birlikte kendimize güveniyoruz. Takımımızı Avrupa finalinin sonuna kadar getirmek istiyorduk. Ancak sorumluluklar elimizden alındı. Teknik direktör olarak kimin geleceğini de bilemem. Türk teknik direktörün de gelmesini isterim. Neden olmasın?''
       
Türk futbolunun son yıllarda büyük bir gelişme gösterdiğini ve ilerlediğini de kaydeden Sözer, ''Türkiye ligi çok iyi gidiyor. Küçük takımlar da iyi oynuyor, Kayserispor, Bursaspor gibi... Bir Türk teknik direktör ile yabancı teknik direktör arasında hiçbir fark yok artık Türkiye'de. Türk futbolu gelişme gösterdiyse bu, teknik direktörlerin kendilerini yetiştirmeleri ve geliştirmelerinden kaynaklanıyor. Modern ve yeni metodu öğrendiler. Her şeyden önemlisi teknik direktör olarak takıma sahip çıkmak gerekiyor'' dedi.

Hamburg'da oynayan başarılı futbolculardan Tunay Torun ve Tolgay Arslan'ın geleceğinin de parlak olduğunu, Tunay'ın sakatlanmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Sözer, ''Tunay Torun çok iyi bir oyuncu. Maalesef şu an oynayamıyor. Kendisini aradım ve geçmiş olsun dileğinde bulundum. Potansiyeli olan bir oyuncu. En kısa zamanda daha güçlü bir şekilde sahalara geri döneceğine inanıyorum'' diye konuştu.

Türk futbolculardan Hamit Altıntop'un çok iyi bir oyuncu olduğunu belirten Sözer, ''Hamit gibi bir Türk oyuncunun başarısından gurur duyuyorum'' dedi.

Alman toplumu tarafından örnek bir Türk olarak gösterildiğini ve Hamburg'da çeşitli projelerde yer aldığını kaydeden Sözer, ''Gelecek günlerde teknik direktörüm ile beraber durumu analiz edeceğiz. Sonra futbol ile ilgili bazı meslek eğitim kurslarına katılacağım. Çalışmayı seven bir insanım. Oturup bir şey beklemeyi sevmem. Analizimizi yaptıktan sonra ona göre teklifleri değerlendireceğiz. Ne yönde karar vereceğimiz şu an henüz belli değil'' açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...