Üç futbolcuya 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması

Futbolda deprem etkisi yaratan şike soruşturmasında iddianame tamamlandı ve önemli ayrıntılar ortaya çıktı. İddianamede Fatih Akyel, Taner Gülleri ve Celil Sağır 'nitelikli dolancılık'la suçlanıyor.

Ntvspor 26.05.2010 - 13:28

Üç futbolcuya 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması

Futbolda patlak veren ve aylarca gündemin en önemli maddesi haline gelen şike soruşturmasının iddianamesi Beyoğlu Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu.

Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede soruşturmanın ayrıntılarına dair çarpıcı bilgiler yer alıyor.

Habertürk Gazetesi'nde 'Akyel'e 10 yıl hapis istemi' başlığıyla verilen haberde, Bochum Savcılığı ve Türk makamlarının ortaklaşa hazırladığı iddianamede 'şike örgütü'nün yapılanması açıklanıyor.

İddianamede, Almanya'dan yönetilen çetenin, Avrupa ülkelerinden hakem, oyuncu ve antrenörlere rüşvet verildiği önü sürülüyor. Bahislerden elde edilen paralar, Hong Kong ve Malezya gibi uzak doğu ülkelerine aktarılıyor. Çetenin Türkiye ayağında ise bir yönetici bulunuyor.

İddianamede Türk futbolunda önemli isimleri 'nitelikli dolandırıcılık'la suçlanıyor. Fatih Akyel, Taner Gülleri ve Celil Sağır için 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...